X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bruksela: trójstronne rozmowy KE, Rosji i Ukrainy na temat dostaw gazu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 06:45
W Brukseli dziś trójstronne rozmowy Komisji Europejskiej z Rosją i Ukrainą na temat dostaw gazu. Celem jest uzgodnienie nowego kontraktu do końca roku, bo wtedy wygasa obecna umowa na tranzyt rosyjskiego surowca przez Ukrainę.
Audio
  • Bruksela: dziś rozmowy KE, Rosji i Ukrainy na temat dostaw gazu (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shtuterstock

Komisji Europejskiej zależy na wynegocjowaniu warunków 10-letniego kontraktu, bo - jak tłumaczą jej eksperci - umowa krótkoterminowa jest niekorzystna pod względem inwestycyjnym.

Wiceszef Komisji Marosz Szefczovicz podkreślił, że wszystkie strony muszą wykazać się elastycznością, bo czasu na uzgodnienia jest coraz mniej. - Podchodzimy do tych rozmów z otwartym umysłem. Ale niewątpliwie kwestia tranzytu gazu przez Ukrainę jest kluczowym elementem bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Marosz Szefczovicz. 

ns123.jpg
Ekspert OSW: wyrok ws. OPAL-u otwiera nowe możliwości walki z Nord Stream 2

Tymczasem Moskwa, skonfliktowana z Kijowem, chce zaprzestać przesyłu błękitnego paliwa do Europy przez Ukrainę. Plany Rosji komplikuje fakt, że Nord Stream 2, poprowadzony po dnie Bałtyku, omijający Ukrainę, do końca roku jeszcze nie będzie gotowy. Co więcej, z powodu orzeczenia unijnego sądu, Gazprom musiał przed kilkoma dniami zmniejszyć przesył gazu przez rurociąg Opal, lądową odnogę Nord Stream, w konsekwencji zwiększeniu uległ tranzyt przez Ukrainę.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak