X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda w ONZ: w Polsce polityka społeczna to priorytet

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 19:51
- Szeroko zakrojone programy pomocowe przywróciły godność tysiącom polskich rodzin - mówił w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda na spotkaniu dotyczącym wdrożenia celów "Agendy 2030" ONZ.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda mówił o działaniach, jakie Polska podejmuje, by wypełniać "Agendę 2030". Relacja Karola Surówki (IAR)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Radek Pietruszka
  • Podczas debaty w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych światowi przywódcy dyskutowali na temat wypełniania "Agendy 2030"
  • "Agenda 2030" to dokument określający siedemnaście celów zrównoważonego rozwoju, związanych m.in. z pokojem, dobrobytem i środowiskiem
  • Andrzej Duda zaznaczył, że Polska szczególnie rozwinęła politykę społeczną, walczy też z zanieczyszczeniem powietrza

Wspieranie rodzin i poprawianie jakości środowiska - to według Andrzeja Dudy najważniejsze działania, jakie Polska podejmuje, by wypełnić "Agendę 2030" Organizacji Narodów Zjednoczonych.

andrzej duda onz pap 1200.jpg
Andrzej Duda w ONZ: Janusz Korczak był ojcem idei praw dziecka

Chodzi o dokument, który wszystkie 193 kraje członkowskie ONZ przyjęły cztery lata temu. Agenda określa siedemnaście celów zrównoważonego rozwoju, związanych m.in. z pokojem, dobrobytem i środowiskiem.

"Odnotowujemy najniższy w historii wskaźnik ubóstwa"

Światowi przywódcy dyskutowali w środę na ten temat na Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Andrzej Duda w swoim przemówieniu zaznaczył, że Polska szczególnie rozwinęła politykę społeczną. - Dane Eurostatu pokazują, że Polska odnotowuje najniższy w swojej historii wskaźnik ubóstwa wśród dzieci - powiedział Andrzej Duda.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent na forum ONZ: łamanie międzynarodowego prawa musi wiązać się z konsekwencjami

Polski przywódca mówił, że z punktu widzenia Polski priorytetami są ograniczenie ubóstwa, poprawa jakości życia całego społeczeństwa, a także zapewnienie zrównoważonego rozwoju miast i społeczności lokalnych. Równie ważne są - kontynuował prezydent - zapewnienie dobrej jakości edukacji, równości praw między kobietami i mężczyznami oraz promocja społeczeństwa "inkluzywnego poprzez budowanie na wszystkich szczeblach skutecznych i odpowiedzialnych instytucji".

Prezydent podkreślił, że do rangi priorytetu urosła w Polsce polityka społeczna, w szczególności polityka prorodzinna. - Szeroko zakrojone programy pomocowe przywróciły godność tysiącom polskich rodzin, zwłaszcza wielodzietnym i pochodzącym z obszarów wiejskich - powiedział.

Poprawa jakości środowiska

Andrzej Duda dodał, że Polska walczy również z zanieczyszczeniem powietrza. - Polska rozumiejąc potrzebę osiągnięcia neutralności klimatycznej, konsekwentnie prowadzi działania na rzecz zwiększania lesistości swoich terenów, poprawy efektywności energetycznej i redukcji smogu - zaznaczył.

W Nowym Jorku od poniedziałku trwają debaty przywódców z całego świata, w ramach 74. Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Andrzej Duda spotka się też w środę z przedstawicielami organizacji żydowskich oraz z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem. Będzie to ostatni element jego wizyty w Stanach Zjednoczonych.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Amerykanie kochają Polaków". Donald Trump zapowiada, że niebawem odwiedzi Polskę

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 21:10
- Odwiedzę Polskę wkrótce, niebawem - zapowiedział prezydent USA Donald Trump podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w Nowym Jorku. - Mamy bardzo dobre stosunki z Polską. Polacy to wspaniali ludzie - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deklaracja o współpracy obronnej i zniesienie wiz. Spotkanie prezydentów Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 07:00
Prezydenci USA i Polski podpisali deklarację na temat pogłębiania współpracy obronnej. Jednym z tematów spotkania z amerykańskim przywódcą była też kwestia zniesienia wiz do USA. - Prawdopodobnie droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem - powiedział po rozmowach z Donaldem Trumpem Andrzej Duda.
rozwiń zwiń