X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda: jesteśmy zwolennikami pozostawienia otwartych drzwi do UE

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 17:18
Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Grupa Wyszehradzka jest zwolennikiem pozostawienia otwartych drzwi do Unii Europejskiej. Polski prezydent w Lanach w Czechach uczestniczył w spotkaniu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Serbii i Słowenii.
Audio
  • Grupa Wyszehradzka i Słowenia z poparciem dla członkostwa Serbii w UE, ale bez wskazania daty akcesji. Relacja Karola Darmorosa (IAR)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański

Andrzej Duda mówił na konferencji, że liczy na szybkie określenie kryteriów, które muszą spełnić państwa z Bałkanów, aspirujące do przystąpienia do Wspólnoty.

- Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu zostaną określone jasne kryteria dla Macedonii Północnej i Albanii - powiedział prezydent. Dodał, że będzie to "pewien test jeżeli chodzi o to, jak wygląda kwestia otwarcia drzwi do Unii Europejskiej".

pap krzysztof szczerski 1200.jpg
K. Szczerski: integracja Bałkanów Zach. z UE odpowiedzią na brexit

"Unia Europejska musi pokazać, że żyje"

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że - jak to określił - "Unia Europejska zda ten egzamin". Ocenił, że jest to element bardzo ważny dla jej rozwoju, który ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Wspólnoty, także biorąc pod uwagę brexit. - Unia Europejska musi pokazać, że żyje - mówił prezydent.

Status oficjalnego kandydata do Unii Europejskiej posiadają obecnie Serbia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Albania i Turcja. Najbardziej zaawansowane negocjacje akcesyjne prowadzą dwa pierwsze kraje. Na rozpoczęcie rozmów czekają Macedonia Północna i Albania.

kad

Czytaj także

Państwa V4: sprawiedliwa transformacja podstawą polityki klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 20:10
Prezydenci krajów Grupy Wyszehradzkiej zgadzają się, by na forum unijnym promować politykę klimatyczną opartą na sprawiedliwej transformacji. W Lanach pod czeską Pragą zakończył się pierwszy dzień obrad prezydentów państw V4. Na spotkaniu przywódców Polski, Czech, Węgier i Słowacji nasz kraj reprezentuje prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń