X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

M. Gosiewska o zakazie wjazdu do Rosji: wiem, czego boi się Putin

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 08:00
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska powiedziała, że zakaz wjazdu do Rosji jest odwetem za jej działalność na rzecz demokracji na wschodzie Europy. Sprawę uznania jej za persona non grata przez władze w Moskwie, skomentowała podczas pobytu w Chicago.
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata GosiewskaFoto: PAP/Marcin Obara

1200_Gosiewska_PAP.jpg
Rosyjskie MSZ potwierdza - M. Gosiewska persona non grata
  • Polskie Radio otrzymało oficjalne potwierdzenie, że wicemarszałek Sejmu nie ma prawa wjazdu do Rosji
  • Małgorzata Gosiewska dowiedziała się o zakazie podczas wizyty na Białorusi
  • - Wiem, czego boi się prezydent Putin. Przede wszystkim boi się prawdy, a ja tę prawdę głoszę - podkreśliła

Małgorzata Gosiewska podkreśliła, że spodziewała się takiego kroku ze strony rosyjskich władz. Jej zdaniem ma to związek z tym, że od wielu lat wspiera siły prodemokratyczne w Rosji. - Wiem, czego boi się prezydent Putin. Przede wszystkim boi się prawdy, a ja tę prawdę głoszę - powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Jako "dziwną" określiła formę, w której dowiedziała się o zakazie wjazdu do Rosji. Stało na to granicy polsko-białoruskiej. O decyzji rosyjskich władz poinformował ją podczas szczegółowej kontroli pracownik białoruskich służb granicznych. Po tym incydencie rosyjski MSZ potwierdził decyzję, odpowiadając na pytanie Polskiego Radia.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Małgorzata Gosiewska: staramy się pokazywać nasz program. Po drugiej stronie jest pustka i hejt

Podczas pobytu w Chicago wicemarszałek Sejmu ma spotkać się między innymi z miejscową mniejszością ukraińską. W trakcie tego wydarzenia pierwszy raz w Stanach Zjednoczonych ma być pokazany film "Przyjaźń w cieniu Kremla. Jutro Ukraina." Dokument dotyczy bezprawnych działań Rosji w tym kraju.

Incydent na Białorusi

29 września Małgorzata Gosiewska odwiedziła Polaków mieszkających na Białorusi. Przekraczając białoruską granicę, wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej kilkadziesiąt minut czekała, aż służby graniczne sprawdzą jej paszport. Białorusini chcieli także zajrzeć do bagażnika samochodu należącego do polskich służb konsularnych, co jest naruszeniem międzynarodowych konwencji.

W trakcie tego incydentu, białoruski funkcjonariusz powiadomił Małgorzatę Gosiewską, że sąsiednie państwo - Rosja - wpisało polską polityk na listę osób, które nie mają prawa wjazdu na teren Federacji.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: wicemarszałek Sejmu z wizytą w polskiej szkole ZPB w Wołkowysku

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 17:14
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska wzięła w niedzielę udział w rozpoczęciu roku szkolnego w polskiej szkole społecznej w Wołkowysku na Grodzieńszczyźnie, prowadzonej przez nieuznawany przez władze w Mińsku Związek Polaków na Białorusi (ZPB).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z zakazem wjazdu do Federacji Rosyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 09:16
- Zostałam poinformowana, że nie jestem mile widziana czy raczej mam zakaz wjazdu do Federacji Rosyjskiej - powiedziała Polskiemu Radiu Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. O zakazie dowiedziała się  przy okazji przekraczania granicy polsko-białoruskiej.
rozwiń zwiń