X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

W Rosji ruszyły manewry Braterstwo Bojowe. Przeniosą się na Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 17:20
W Rosji, na Białorusi i w Tadżykistanie rozpoczyna się we wtorek seria manewrów wojskowych pod nazwą Braterstwo Bojowe-2019. Weźmie w nich udział ogółem 10 tysięcy żołnierzy, a ich celem ma być przećwiczenie działań przeciwko ugrupowaniom terrorystycznym.
Audio
  • Międzynarodowe manewry Rosji. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com / Oleg Elkov

W manewrach biorą udział żołnierze państw należących do poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. OKDB): oprócz Rosji, Białorusi i Tadżykistanu, także wojskowi z Armenii, Kazachstanu i Kirgistanu. Zgodnie z legendą manewrów siły te będą ćwiczyć odpieranie ataku grup terrorystycznych w Europie Wschodniej i Azji Centralnej. Wojskowi ODKB szkolą się na "umowny, ale prawdopodobny scenariusz rozwoju potencjału konfliktowego".

Szef połączonego sztabu ODKB o ćwiczeniach

Jak powiedział na konferencji prasowej szef połączonego sztabu ODKB generał Anatolij Sidorow, podczas ćwiczeń żołnierze przećwiczą "zadania szkoleniowo-bojowe z zakresu przeciwdziałania międzynarodowym organizacjom terrorystycznym zagrażającym państwom członkowskim ODKB". Generał ocenił, że podczas gdy bezpieczeństwo Azji Centralnej osłabia zagrożenie terrorystyczne, to w Europie Wschodniej negatywny wpływ na bezpieczeństwo wywiera aktywność militarna NATO

skyfall buervestnik.jpg
Skyfall czy inny, nowy projekt? Fizyk jądrowy o tym, co tak naprawdę wiemy o wybuchu w Rosji

Etapy ćwiczeń

Pierwszy etap ćwiczeń rozpoczął się we wtorek w Rosji, na poligonie Mulino w obwodzie niżnienowogrodzkim. Ten etap nosi nazwę "Eszelon-2019" i potrwa do 10 października. Następnie manewry przeniosą się na Białoruś (14-18 października) i do Tadżykistanu (21-29 października). Działania na poligonie Mulino będą prowadzone ponownie w dniach 16-18 października, w ramach etapu o nazwie "Współpraca-2019". Łącznie w trakcie manewrów użytych zostanie około dziewięciuset jednostek sprzętu wojskowego.
Generał Sidorow na konferencji prasowej pod koniec września podkreślał zagrożenie, jakie dla państw ODKB stanowią ugrupowania talibów na północy Afganistanu. Szef sztabu ODKB ocenił, że grupy zbrojne w Afganistanie, czerpiąc wsparcie finansowe z handlu bronią i narkotykami, starają się rozszerzyć swoje wpływy w Azji Centralnej. Zagrożony jest szczególnie Tadżykistan, mający najdłuższą granicę z Afganistanem.

Tadżykistan jest umownym celem ataku, który zgodnie z legendą manewrów będą w trakcie ćwiczeń odpierać siły szybkiego reagowania ODKB. Będą one trenować prowadzenie operacji antyterrorystycznej przeciwko bojownikom. Końcowym etapem ćwiczeń będzie zaś uregulowanie po konflikcie zbrojnym, które przetrenują siły pokojowe ODKB.

PAP/IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Maria Dyner: białoruska armia jest zrusyfikowana

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 21:21
- Trudno jest przyznać, ze białoruska armia jest w pełni niezależna- mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Anna Maria Dyner z PISM. - Dla prezydenta Łukaszenki ważne jest, aby zachować monopol na bezopieczeństwo swojego kraju - dodał Sierhiej Pielasa, komentator telewizji Bielsat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: ewakuowany agent CIA zdobył dowody przeciw Putinowi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 09:30
- Agent CIA, który pracował na Kremlu i w 2017 roku został wywieziony do USA, najprawdopodobniej jest źródłem informacji, że to prezydent Rosji Władimir Putin był odpowiedzialny za decyzję o kampanii dezinformacji i próby wpływania na wybory w Stanach Zjednoczonych – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Michał Baranowski, ekspert German Marshall Fund of the United States.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po rocznych przygotowaniach zaczynają się wspólne manewry wojsk Rosji i Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 09:50
Rosja i Białoruś rozpoczęły wspólne manewry wojskowe pod kryptonimem "Tarcza Związku - 2019". Jak podała agencja TASS, w ćwiczeniach na poligonie Mulino w obwodzie niżnonowogrodzkim weźmie udział co najmniej 12 tysięcy żołnierzy oraz 950 jednostek sprzętu wojskowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert OSW: wyrok ws. OPAL-u otwiera nowe możliwości walki z Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 23:00
Orzeczenie Trybunału stwarza nową rzeczywistość w UE – solidarność energetyczna w praktyce nabiera mocy prawnej, nieuwzględnienie interesów innych państw może ułatwiać walkę z projektami sprzecznymi z tą zasadą  - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl dr Szymon Kardaś, ekspert OSW. Dla Polski i regionu to wspaniała szansa – mówi ekspert. Zwrócił też uwagę na nowe zjawisko: rosyjski gaz wchodzi na europejskie rynki także jako LNG, eksportowany przez Novatek.
rozwiń zwiń