X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wojna w Syrii. Siły kurdyjskie zaatakowały tureckich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 09:31
W wyniku ataku, który w północnej Syrii przeprowadziły oddziały milicji kurdyjskiej, zginął turecki żołnierz. "Kolejny został ranny" - poinformowało tureckie ministerstwo obrony. Do ataku doszło pomimo zawieszenia broni.
Konflikt w Syrii
Konflikt w SyriiFoto: PAP/EPA/AHMED MARDNLI

W oświadczeniu ministerstwo napisało, że do ostrzału doszło w rejonie przygranicznego miasta Tall Abjad. Turkowie mieli prowadzić tam misję rozpoznawczą i obserwacyjną. Kurdowie przeprowadzili ostrzał przeciwpancerny i z broni lekkiej. Turecka armia otworzyła do nich ogień.

Wymiana nastąpiła pomimo porozumienia zawartego w czwartek przez Turcję i Stany Zjednoczone. Na jego mocy Ankara ma zaprzestać bombardowania kontrolowanej przez Kurdów północnej części Syrii. 

pap_usa_żołnierze1200.jpg
Pentagon: wycofane z Syrii siły USA przeniosą się do Iraku

Turcja chce utworzyć strefę buforową 

Turcja chce w ten sposób dać czas Kurdom do złożenia broni i wycofania się. W liczącym niemal 300 kilometrów pasie przy swojej granicy Turcja chce utworzyć strefę buforową i osiedlić tam arabskich uchodźców, aby w ten sposób oddzielić się od Kurdów.

Inwazja militarna Turcji kosztowała dotąd życie co najmniej 224 kurdyjskich bojowników, 183 protureckich rebeliantów z Syrii, czterech tureckich żołnierzy oraz ponad 70 cywilów po obu stronach granicy. Według Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, ze swoich domów uciekło niemal 200 tysięcy osób.

kad

Czytaj także

Turecka inwazja na Kurdów w Syrii. Donald Trump: oni nie są aniołami

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 00:34
Prezydent Donald Trump powiedział w środę, że Partia Pracujących Kurdystanu "to część Kurdów" i jest ona "większym zagrożeniem terrorystycznym (...) niż Państwo Islamskie". Zapewnił, że sytuacja w Syrii, gdzie trwa ofensywa tureckiej armii, "jest pod kontrolą".
rozwiń zwiń