X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister obrony Rosji: operacja Turcji w Syrii może doprowadzić do powrotu terrorystów

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 11:34
Siergiej Szojgu, minister obrony Rosji, powiedział, występując na forum w Pekinie, że operacja zbrojna Turcji w północnej Syrii może skutkować powrotem zagranicznych bojowników, którzy uciekną z więzień na terenie Syrii, do krajów skąd pochodzą.
Siergiej Szojgu
Siergiej Szojgu Foto: twitter.com/mod_russia

Cytowany przez rosyjskie media Szojgu oświadczył, że działania armii tureckiej doprowadziły do tego, iż 12 więzień dla zagranicznych bojowników pozostało bez ochrony. Ostrzegł, że może to doprowadzić do "migracji terrorystów" z powrotem do ich "historycznej ojczyzny".

Minister podkreślił, że część miejsc, gdzie przetrzymywani byli "terroryści z kilkudziesięciu krajów przestała być ochraniana i terroryści zaczęli się rozprzestrzeniać". Dodał, że "nikt nie wie, dokąd pójdą dalej".

syria 1200 pap.jpg
Wojna w Syrii. Siły kurdyjskie zaatakowały tureckich żołnierzy

Operacja wojskowa przeciwko Kurdom

Szojgu ocenił także, że wydarzenia w Syrii po rozpoczęciu tam 9 października przez Turcję operacji wojskowej przeciwko Kurdom przybrały niepożądany obrót.

- Mamy wielką nadzieję, że te kroki, które podejmowane są również teraz - nasza współpraca z kolegami tureckimi i amerykańskimi - pozwolą, by poziom bezpieczeństwa w regionie mimo wszystko nie obniżał się, a podnosił - powiedział minister.

Jednak wydarzenia, do których doszło w ostatnich dniach "niestety, budzą u nas nie najsympatyczniejsze myśli" - dodał.

W czwartek Turcja zdecydowała się pod naciskiem USA na zawieszenie ofensywy na pięć dni, aby dać syryjskim Kurdom czas na wycofanie się z graniczącego z Turcją obszaru na północnym wschodzie Syrii. Władze w Ankarze uważają kurdyjskich bojowników za terrorystów. 

kad

Czytaj także

Erdogan: Turcja nigdy nie ogłosi zawieszenia broni w Syrii. Będzie współpraca z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 08:13
- Turcja nigdy nie ogłosi zawieszenia broni w północno-wschodniej Syrii - powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, w rozmowie z dziennikarzami podczas powrotu do kraju z wizyty w Azerbejdżanie. Po rozmowach z Władimirem Putinem zapowiedziano także współpracę Turcji z Rosją.
rozwiń zwiń