X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Proces b. SS-mana. Jest oskarżony o współudział w zamordowaniu ponad 5000 osób

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 15:11
Proces obywa się przed sądem w Hamburgu. Prokuratura oskarża Bruna D. o współudział w zamordowaniu co najmniej 5230 osób. 
Audio
  • Prokuratura oskarża Bruna S. o współudział w zamordowaniu co najmniej 5230 osób. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Były obóz koncentracyjny Stutthof
Były obóz koncentracyjny StutthofFoto: shutterstock/FredanFoto

W czasie drugiej wojny światowej oskarżony był strażnikiem w niemieckim obozie koncentracyjnym w Stutthofie. Dziś drugi dzień jego procesu. 

Czytaj więcej
Stutthof 1200 shutter.jpg
Ruszył proces strażnika obozu koncentracyjnego Stutthof. Miał "świadomie popierać okrutne zabijanie"

Bruno D. nie przyznał się do winy. Powiedział, że został zmuszony do pełnienia służby jako strażnik w KL Stutthof. Zapewnił, że było mu żal więźniów. Poza tym 93-letni oskarżony powiedział dziś w sądzie, że proces zniszczy mu starość.

Wspierał podstępne i okrutne mordy

Biegły z Federalnego Instytutu Policji Kryminalnej oświadczył, że Bruno D. pełniąc służbę jako strażnik w KL Stutthof wspierał podstępne i okrutne mordy, do których dochodziło w obozie. Z kolei obrońca oskarżonego powiedział, że jego klient nie wstąpił dobrowolnie do SS, a do służby w obozie został oddelegowany.

Sąd wyznaczył na sprawę 12 dni procesowych. Ze względu na zły stan zdrowia oskarżonego każda rozprawa będzie trwać dwie godziny - od 11.00 do 13.00. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Współpracował z nazistami. Wymordowanie polskich elit nazwał "ewakuacją"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 10:13
Ludwig Erhard, były kanclerz RFN oraz minister gospodarki w rządzie Konrada Adenauera, współpracował w trakcie II wojny światowej z NSDAP i czerpał korzyści ze współpracy z nazistami. W swoich analizach pisał, że "polskich robotników nie należy mordować, bo są tanią siłą roboczą dla wschodnich Niemiec".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawa reparacji jest ostatecznie rozstrzygnięta". Niemcy nie będą negocjować z Grecją

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 12:05
Rząd w Berlinie nie chce negocjować z Grecją w sprawie odszkodowań za szkody wyrządzone przez Niemcy podczas dwóch wojen światowych. MSZ Niemiec przekazało w piątek notę ​​dyplomatyczną greckiemu ambasadorowi Theodorosowi Daskarolisowi, formalnie odrzucając prośbę greckiego rządu - podaje niemiecka agencja prasowa DPA. - Ocena prawna rządu federalnego w tej kwestii pozostaje niezmieniona: sprawa reparacji jest ostatecznie rozstrzygnięta - powiedział rzecznik niemieckiej agencji prasowej, którego cytuje DPA.
rozwiń zwiń