X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polacy na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym. "Musimy być na tym rynku"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 21:36
Przedstawiciele kilkunastu polskich firm oraz agencji rządowych biorą udział w Światowym Kongresie Astronautycznym, który odbywa się w Waszyngtonie. Kongres gromadzi przedstawicieli instytucji zajmujących się kosmosem oraz firmy sektora kosmicznego z całego świata.
Audio
  • Polacy na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Ambasador Polski w USA Piotr Wilczek
Ambasador Polski w USA Piotr WilczekFoto: twitter.com/Embassy of Poland US

Międzynarodowy Kongres Astronautyczny odbywa się już po raz siedemdziesiąty. Z Polski przyjechała na te konferencję grupa kilkudziesięciu osób - z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Polskiej Agencji Kosmicznej i firm działających na tym rynku.

NASA spacer kosmiczny kobiet PAP-1200.jpg
Pierwszy spacer kosmiczny samych kobiet. Gratulacje od prezydenta USA

- Zebraliśmy firmy, które mają do zaoferowania różne rzeczy - od niewielkich części do satelitów czy całych komponentów satelitów, przez osłony do baterii do oprogramowania - mówi dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji w Agencji Rozwoju Przemysłu Bartosz Sokoliński.

B. Sokoliński: musimy być na tym rynku lub zostaniemy w tyle

W Polsce około trzystu firm zajmuje się technologią kosmiczną z czego 50 działa wyłącznie w tym sektorze. Korzystają one ze wsparcia państwa oraz funduszy europejskich. Według Bartosza Sokolińskiego, polskie firmy radzą sobie na tym rynku coraz lepiej.

- Spotkałem dziś jednego z kolegów z polskiej firmy zajmującej się technologia kosmiczną, który powiedział mi, że sprzedał właśnie 7 satelitów - powiedział dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji ARP. Dodał, że jeśli Polska nie będzie obecna na rynku technologii kosmicznych, to pozostanie w tyle.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: widzimy ogromne zainteresowanie firm amerykańskich współpracą z Polską

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 06:43
Minister inwestycji i rozwoju powiedział, że polski rząd stawia sobie za cel, aby bardzo dobre stosunki polityczne w większym stopniu przełożyły się na współpracę gospodarczą. Jerzy Kwieciński zakończył wizytę w Waszyngtonie, podczas której spotkał się z sekretarzem handlu USA, parlamentarzystami, organizacjami biznesowymi oraz przedstawicielami Banku Światowego.
rozwiń zwiń