X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Microsoft pokonał Amazona. Stworzy chmurę dla Pentagonu za 10 miliardów dolarów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 15:23
Microsoft stworzy dla Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych chmurę obliczeniową. To tak zwany "war cloud" dla amerykańskiego wojska. Wartość 10-letniego kontraktu wynosi 10 miliardów dolarów. W procesie przetargowym Microsoft pokonał Amazona.
Pentagon
PentagonFoto: Shutterstock.com

Wojskowa chmura nazywana planem JEDI - Joint Enterprise Defense Infrastructure - będzie się opierać na sztucznej inteligencji. Ma poprawić zdolność planowania i prowadzenia działań wojennych. Ułatwiona ma zostać wymiana informacji między wojskowymi. 

Czytaj więcej
haker free 100.jpg
Seria ataków na konta Microsoftu. Odpowiedzialni za to rosyjscy hakerzy?

Ponadto przedstawiciele Pentagonu wskazywali, że możliwości obliczeniowe "war cloud" mogą pomóc USA w analizie danych zbieranych przez samoloty zwiadowcze, przewidywać kiedy wykorzystywany sprzęt będzie wymagał konserwacji, a także w przyspieszeniu komunikacji, gdy dojdzie do spowolnienia połączeń satelitarnych i światłowodowych.

Skargi wobec Amazona

O kontrakt na program JEDI walczyły największe firmy technologiczne z USA. Pierwotnie wykonawca programu miał być ogłoszony w sierpniu, jednak na kilka tygodni przed zakończeniem procesu przetargowego Donald Trump zawiesił go i polecił sekretarzowi obrony Markowi Esperowi zbadanie skarg dotyczących Amazona. Pentagon był oskarżany o faworyzowanie firmy Jeffa Bezosa, która realizuje już kontrakt na budowę systemu bezpieczeństwa w chmurze dla CIA.

Krytycy Amazona wskazywali, że dzięki temu firma nawiązała kontakty z czołowymi amerykańskimi wojskowymi. Do głosów krytycznych wobec Amazona dołączyła także firma Oracle, która z negocjacji przetargowych została wyeliminowana na ich wczesnym etapie. Oracle złożyło pozew do sądu przeciw Amazonowi, powołując się na ustawę o obronie narodowej.

Udziały w rynku

Przeciwnicy Donalda Trumpa zarzucali mu, że ingeruje w proces przetargowy z powodów politycznych. Szef Amazona Jeff Bezos jest właścicielem "The Washington Post", który jest niechętny polityce prowadzonej przez amerykańskiego prezydenta.

Rzecznik Amazona powiedział, że jest "zaskoczony" decyzją Pentagonu. - Amazon Web Services jest liderem w dziedzinie przetwarzania w chmurze - podkreślił. Według danych firmy analitycznej Canalys prawie co trzecia usługa chmurowa na świecie jest oferowana przez Amazona. Drugi na tym rynku Microsoft ma udziały na poziomie około 17 procent. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA: protest przeciw likwidacji neutralności internetu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 20:47
Kilkadziesiąt tysięcy internetowych firm protestuje przeciwko planom likwidacji tak zwanej neutralności internetu. Chodzi im o to, by cały ruch w internecie był traktowany tak samo, bez podziału przepływu danych na szybszy i wolniejszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: nie żyje Paul Allen, współtwórca Microsoftu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 06:39
W Stanach Zjednoczonych zmarł Paul Allen, współtwórca firmy Microsoft. Biznesmen i filantrop zmagał się z chorbą nowotworową. Miał 65 lat.
rozwiń zwiń