X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Unijny szczyt w Brukseli. Brexit i euro głównymi tematami

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 09:59
Sytuacja w strefie euro i brexit to tematy drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Najpierw europejscy przywódcy mają rozmawiać o reformie architektury eurolandu. W dyskusji wezmą udział liderzy zarówno krajów strefy euro, jak i tych spoza niej.
Audio
  • W dyskusji wezmą udział zarówno liderzy strefy euro, jak i krajów bez wspólnej waluty. Relacja Beaty Płomeskiej i Karola Darmorosa (IAR)
Szczyt Unii Europejskiej w Brukseli
Szczyt Unii Europejskiej w BrukseliFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Kolejnym punktem szczytu będzie debata na temat brexitu. Oczekuje się, że przywódcy skomentują wybory w Wielkiej Brytanii, które zdecydowanie wygrała Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona.

komisja europejska free pixabay 1200.jpg
Skład nowej Komisji Europejskiej zaakceptowany. Nie będzie w niej Brytyjczyka

Według prognoz, torysi będą mieć większość w parlamencie a to oznacza, że umowa brexitowa zostanie bez przeszkód przyjęta i wyjście Wielkiej Brytanii z Unii nastąpi 31 stycznia.

Europejscy przywódcy mają dziś potwierdzić, że jeśli tylko umowa brexitowa zostanie przyjęta przez nowy parlament, to w Unii bez zbędnej zwłoki zostanie dokończona ratyfikacja dokumentu. "27" ma zadeklarować, że po brexicie, szybko uzgodni stanowisko do negocjacji w sprawie przyszłej umowy handlowej między Brukselą i Londynem.

Porozumienie ws. neutralności klimatycznej

Wczoraj unijni przywódcy porozumieli się w sprawie neutralności klimatycznej Wspólnoty do 2050 roku z zastrzeżeniem, że jeden kraj, czyli Polska, nie jest teraz w stanie podjąć takiego zobowiązania. Przewodniczący Rady Charles Michel powiedział, że do tego tematu Rada Europejska powróci na szczycie w czerwcu 2020 roku.

premier-pap-1200.jpg
Zgoda w UE na neutralność klimatyczną. Polska na razie bez zobowiązań

- Do konkluzji wpisany został wyjątek, czyli reguła, zasada, która musi być uwzględniana w procesie legislacyjnym - co jest zapisane w punkcie trzecim konkluzji, a mianowicie, że Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej - powiedział Mateusz Morawiecki po obradach zakończonych tuż przed 1. w nocy z czwartku na piątek.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zgoda unijnych krajów na skład nowej KE, bez komisarza z Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 17:05
Jest zgoda unijnych krajów na listę komisarzy wraz z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen - dowiedziała się nieoficjalnie korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
rozwiń zwiń