X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Strasburg: Komisja Europejska o prawach obywateli po brexicie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 16:37
Ochrona praw obywateli jest najważniejszym elementem porozumienia brexitowego - zapewniali w Strasburgu przedstawiciele Komisji Europejskiej. W Parlamencie Europejskim przedstawiono raport, z którego wynika, że dotąd 2,5 miliona obywateli unijnej 27. złożyło wniosek o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Większość wniosków rozpatrzono już pozytywnie - twierdzi Komisja.
Wynegocjowane porozumienie brexitowe zaakceptował już brytyjski parlament, pod koniec miesiąca zagłosuje nad nim Parlament Europejski
Wynegocjowane porozumienie brexitowe zaakceptował już brytyjski parlament, pod koniec miesiąca zagłosuje nad nim Parlament EuropejskiFoto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Unijny negocjator do spraw wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Michel Barnier mówił we wtorek w Strasburgu, że Komisja będzie przyglądała się temu, czy Brytyjczycy respektują zawarte porozumienia dotyczące praw obywateli.

brexit FREE 1200.jpg
Brexit. Sondaż: Polacy obawiają się wzrostu niechęci do imigrantów w Wielkiej Brytanii

- Komisja będzie szczególnie uważnie przyglądała się sytuacjom, w których obywatele Unii będą mieli kłopoty w uzyskaniu nowego statusu osoby osiedlonej. Oczekujemy od władz brytyjskich, że będą pomagały mieszkańcom w spełnieniu wszystkich formalnych wymogów, ale też, że przyjmą wnioski, które z uzasadnionych powodów wpłyną po terminie - powiedział Barnier.

Z 3,5 miliona obywateli unijnej 27. mieszkających w Wielkiej Brytanii około miliona to Polacy. W krajach Europy kontynentalnej żyje tymczasem od 700 tysięcy do miliona Brytyjczyków.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Big Ben nie zabrzmi w momencie brexitu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 17:54
Choć nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy brexitu stracili już złudzenia, że uda im się go zatrzymać, we wtorek odnieśli mały symboliczny sukces
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit. Brytyjski parlament ostatecznie poprał ustawę

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 19:45
Brytyjscy posłowie ostatecznie poparli projekt ustawy pozwalającej na przeprowadzenie brexitu. Za głosowało 330 posłów, przeciw było 231.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt ustawy w sprawie brexitu. Izba Lordów rozpoczęła debatę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 23:46
Izba Lordów rozpoczęła debatę nad zaaprobowanym w zeszłym tygodniu przez Izbę Gmin projektem ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. Przyjęcie ustawy jest niezbędne do przeprowadzenia 31 stycznia uporządkowanego brexitu.
rozwiń zwiń