X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier w sprawie budżetu: analizujemy najnowszą propozycję komisji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 19:15
- Dyskusja o budżecie to dyskusja o prawdziwych aspiracjach UE (...). Analizujemy propozycję Komisji Europejskiej - tak premier Mateusz Morawiecki na Twitterze komentuje najnowszy projekt budżetu unijnego, który ma przełamać impas na szczycie Rady Europejskiej w Brukseli.
Premier Mateusz Morawiecki, rzecznik prasowy Piotr Muller oraz minister ds. europejskich Konrad Szymański na szczycie UE
Premier Mateusz Morawiecki, rzecznik prasowy Piotr Muller oraz minister ds. europejskich Konrad Szymański na szczycie UE Foto: PAP/Radek Pietruszka

Analizujemy propozycję Komisji Europejskiej - tak premier Mateusz Morawiecki na Twitterze komentuje najnowszy projekt budżetu unijnego, który ma przełamać impas na szczycie Rady Europejskiej w Brukseli.

CZYTAJ TAKŻE
EPA Mateusz Morawiecki 1200.jpg
Premier: Polska staje się siłą napędową europejskiej gospodarki

Przywódcy 27 państw od wczoraj dyskutują o tym, jak powinny wyglądać wydatki Wspólnoty po 2020 roku. Dotąd kompromis wydawał się nieosiągalny, bo oczekiwania były skrajnie różne. Grupa krajów określających się jako "oszczędni" chciała unijnej kasy mniejszej o około 300 mld euro od tego, co proponowali tak zwani "przyjaciele spójności", do których należy Polska.

Teraz propozycję kompromisu przygotowała Komisja Europejska: to budżet w wysokości 1,069% dochodów wszystkich państw unijnych. W przeliczeniu na fundusze to ponad 200 mld euro mniej niż chcą "przyjaciele spójności" i o blisko 7 mld euro więcej niż chcą "oszczędni".

Ta propozycja - jak napisał Mateusz Morawiecki - jest teraz analizowana m.in. przez polską delegację. Szef polskiego rządu napisał na Twitterze: "Dyskusja o budżecie to dyskusja o prawdziwych aspiracjach UE. Grupa przyjaciół spójności to kilkanaście krajów. To Grupa Ambitnej Europy. Europy, która musi stawiać sobie ambitne cele w kontekście globalnej konkurencji i lokalnych wyzwań".

Sprawa praworządności

Komisja Europejska przedstawiła nową propozycję dotyczącą przyszłego budżetu Wspólnoty. Zaproponowany poziom wydatków to 1,069 procent unijnego dochodu narodowego brutto - ustaliła nieoficjalnie korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.

W nowej propozycji kompromisowej wieloletniego budżetu Unii Europejskiej utrzymane zostały złagodzone zapisy dotyczące powiązania funduszy z praworządnością.

Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka zapoznała się z dokumentem przygotowanym przez Komisję Europejską, przedstawionym w Brukseli unijnym przywódcom. Jest tak jak proponował szef Rady Europejskiej - potrzebna będzie większość krajów do zatwierdzenia wniosku Komisji o sankcjach, a to utrudni ich nakładanie.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczyt UE ws. budżetu. Charles Michel: jestem przekonany, że dokonamy postępu

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 14:03
Wszystko jest na stole, by podjąć decyzję. Jestem przekonany, że dokonamy postępu - oświadczył przed rozpoczęciem nadzwyczajnego szczytu UE w sprawie budżetu na lata 2021-2027 przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polska staje się siłą napędową europejskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 16:21
- Handel Niemiec z Polską i pozostałymi krajami Grupy Wyszehradzkiej - Czechami, Węgrami i Słowacją - wzrósł w ciągu ostatniego roku do ponad 300 miliardów euro. Udział Polski szacuje się na 123,4 miliardy euro - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył również, że "Polska staje się siłą napędową całej europejskiej gospodarki".
rozwiń zwiń