more_horiz
Wiadomości

"Superwtorek" w USA. Exit poll: pewne zwycięstwo Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 03:00
Karolina Północna to drugi po Wirginii stan, w którym w prawyborach Demokratów zwyciężył były wiceprezydent USA Joe Biden - przewidują amerykańskie media.
Joe Biden
Joe BidenFoto: PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO
pap joe biden 12000.jpg
Prawybory w USA. Jarosław Guzy: starcie faworyta z niedoszłym faworytem

Trwa zliczanie głosów - prognozy mediów oparte są na wynikach sondaży exit poll. Wskazują one m.in., że ponad połowa wyborców w Karolinie Północnej oraz Wirginii miała ponad 45 lat. Więcej niż 50 proc. z tej grupy zagłosowało na Bidena.

Wstępne wyniki z Wirginii nie są dobre dla miliardera Michaela Bloomberga oraz senator Elizabeth Warren. Po przeliczeniu ok. 30 proc. głosów z tego stanu wiele wskazuje, że nie uzyskają oni w nim żadnego delegata.

1200_Sanders_PAP.jpg
USA: Bernie Sanders zdecydowanie wygrywa w Nevadzie

"Powrót Joe Bidena do wyścigu jest prawdziwy"

W jednym z pierwszych komentarzy internetowy portal dziennika "Washington Post" pisze, że wynik Bidena w Wirginii pokazuje, że "jego powrót do wyścigu jest prawdziwy". Media zgodnie oceniają, że początek "superwtorku" wygląda dla niego pomyślnie.

Nad ranem w środę czasu polskiego spłyną jednak wyniki ze stanów na zachodzie USA. W regionie tym - głównie w największej Kalifornii - w przedwyborczych sondażach dobrze wypadał senator Bernie Sanders, największy obecnie rywal Bidena.

pb

Zobacz także

Zobacz także