X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Stany Zjednoczone zapewniają bezpieczeństwo Europie". Elżbieta Witek z wizytą w USA

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 04:27
Po wizycie w amerykańskim Kongresie marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyraziła przekonanie, że kwestie bezpieczeństwa Europy są priorytetem dla Stanów Zjednoczonych, niezależnie od tego kto rządzi w Waszyngtonie. W stolicy USA marszałek Witek rozmawiała między innymi z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
Audio
  • W programie pobytu marszałek Sejmu w USA są m.in. spotkania z Polonią - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
  • Elżbieta Witek: rozmowy dotyczyły również szeroko pojętej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa (IAR)
- Bezpieczeństwo w Europie, to także bezpieczeństwo na świecie - mówiła marszałek Sejmu
- Bezpieczeństwo w Europie, to także bezpieczeństwo na świecie - mówiła marszałek SejmuFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu
sejm witek 1200.jpg
Elżbieta Witek jedzie do USA. Spotkanie z przewodniczącą Izby Reprezentantów

Elżbieta Witek spotkała się z Nancy Pelosi wraz z przewodniczącymi parlamentów państw bałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii. Rozmawiano między innymi o zagrożeniu ze strony Rosji oraz obecności wojsk amerykańskich w regionie.

"Amerykanie podejmują wszelkie wysiłki, by zapewnić bezpieczeństwo Europie"

- Bardzo się cieszę, że pani przewodnicząca Izby Reprezentantów potwierdziła to, na co ja zwróciłam uwagę, bo powiedziała, że nie ma znaczenia, kto rządzi w Stanach Zjednoczonych - kwestie bezpieczeństwa są najważniejsze - mówiła Elżbieta Witek. Marszałek Sejmu dodała, że Amerykanie podejmują wszelkie wysiłki, by zapewnić bezpieczeństwo Europie.

Adnotacja 2020-02-27 100718.jpg
USA zainteresowane współpracą z Polską ws. energii nuklearnej

Marszałek Sejmu poinformowała też, że dyskutowano o sankcjach wobec Rosji. - Rozmawialiśmy o tym, czy wszystkie kraje Unii Europejskiej z tymi sankcjami się zgadzają i jak na to patrzą Stany Zjednoczone - dodała.

Podziękowania dla Kongresu

Elżbieta Witek podziękowała Kongresowi USA za finansowanie zgłoszonej przez prezydenta Andrzeja Dudę inicjatywy Trójmorza, która - według marszałek Sejmu - "świetnie się rozwija".

Dziś marszałek Elżbieta Witek odwiedzi Centrum Kultury Papieża Jana Pawła II w Waszyngtonie i złoży kwiaty na grobie Jana Karskiego. Następnie uda się do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w inauguracji nowego konsula generalnego Adriana Kubickiego. Marszałek Sejmu spotka się też z Polonią i złoży kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Defender-Europe 20. Pierwsze kolumny wojsk USA już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 23:48
Kolumny żołnierzy ze sprzętem wojskowym ze Stanów Zjednoczonych wjechały w piątek wieczorem przez przejście graniczne w Kołbaskowie (Zachodniopomorskie). To początek ćwiczenia Defender-Europe 20, które potrwa do czerwca.
rozwiń zwiń