X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja bombardowała obiekty cywilne w Syrii. Raport Amnesty International

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 13:37
Rosyjskie wojska w Syrii atakowały obiekty cywilne - ogłosiła w swoim raporcie organizacja Amnesty International. Obrońcy praw człowieka wskazują, że rosyjskie lotnictwo wspólnie z syryjskimi wojskami rządowymi bombardowało szkoły i szpitale. Wcześniej takie informacje podawało Syryjskie Obserwatorium działające w Londynie.
Audio
  • Rosja w Syrii bombardowała obiekty cywilne. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Syria
SyriaFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

1200_Syria_uchodźca_PAP.jpg
Zawieszenie broni w Idlibie. Porozumienie Putin-Erdogan weszło w życie

Z raportu Amnesty International wynika, że naloty były organizowane świadomie, miały charakter systematyczny i prowadzone były głównie w prowincjach: Idlib, Hama i Aleppo.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Konflikt w Syrii. Zwiększa się liczba uchodźców z prowincji Idlib

Obrońcy praw człowieka tylko od kwietnia 2019 roku do końca lutego 2020 roku udokumentowali naloty na 53 szpitale i 95 szkół. Amnesty International podkreśla, że zgromadzone dowody, w tym zeznania świadków wskazują, że część operacji prowadzonych w Syrii przez wojska Baszszar al-Asadi rosyjską armię ma charakter zbrodni wojennych.

Wojna w Syrii trwa od 9 lat. Od 2015 roku Rosja wspiera działania syryjskiego reżimu. ONZ szacuje, że od początku konfliktu życie straciło ponad pół miliona osób.

dn

Czytaj także

Zawieszenie broni w Idlibie. Porozumienie Putin-Erdogan weszło w życie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 01:55
Od północy w syryjskiej prowincji Idlib obowiązuje zawieszenie broni. Wstrzymanie walk jest efektem porozumienia między prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem a prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozejm w syryjskiej prowincji Idlib. Sytuacja wciąż jednak bardzo napięta

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 16:16
Od północy miejscowego czasu w Idlibie obowiązuje zawieszenie broni między Rosją a Turcją, których żołnierze są na miejscu i wspierają dwie strony syryjskiego konfliktu. Choć w ostatnich godzinach doszło do walk, to obserwatorzy twierdzą, że sytuacja na miejscu jest znacznie spokojniejsza niż wcześniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Bonikowska: Grecy robią wszystko by nie wpuścić migrantów na teren UE

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 20:07
- Ochrona granic to domena państw członkowskich, a nie UE - mówiła Małgorzata Bonikowska, specjalistka ds. stosunków międzynarodowych.
rozwiń zwiń