X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ameryka Łacińska i Karaiby zmagają się z COVID-19. Ponad 400 tys. zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 23:42
Z powodu zakażenia koronawirusem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zmarło ponad 23 tys. osób. Odnotowano ponad 400 tys. przypadków zakażeń. Połowa przypadków śmiertelnych przypada na Brazylię.
Audio
  • Region musi też stawić czoła kryzysowi gospodarczemu. Relacja Aleksandry Pluty (IAR)
Kobieta wręcza chleb mężczyźnie żyjącemu na ulicy w Sao Paulo w Brazylii
Kobieta wręcza chleb mężczyźnie żyjącemu na ulicy w Sao Paulo w BrazyliiFoto: PAP/EPA/Fernando Bizerra

Tylko wczoraj w Brazylii zmarło 881 osób - jest to najwyższa liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju, która została odnotowana w ciągu jednej doby. Kraj ten jest najbardziej dotknięty pandemią w regionie, a sytuację pogarsza nasilający się tam kryzys polityczny.

Drugim krajem z najwyższą liczbą osób zakażonych jest Peru, gdzie odnotowano ponad 72 tysiące zakażeń i ponad 2 tysiące ofiar śmiertelnych. Tuż za nim plasują się Meksyk, Chile i Ekwador. We wszystkich tych krajach liczba osób zakażonych przekroczyła 30 tysięcy.

Liczba pozytywnie zdiagnozowanych przypadków odzwierciedla jednak tylko część całkowitej liczby zakażonych, z powodu różnych metod przyjętych przez każdy kraj w celu diagnozowania zakażeń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap lotnisko usa koronawirus 1200.jpg
Epidemia koronawirusa w USA. Dwukrotny wzrost dobowej liczby zgonów

Pandemia i kryzys gospodarczy

Region będzie musiał też stawić czoła kryzysowi gospodarczemu wywołanemu przez pandemię. Według szacunków Międzynarodowej Organizacji Pracy ponad połowa zatrudnionych mieszkańców Ameryki Łacińskiej i Karaibów, czyli około 160 milionów osób, pracuje na czarno.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] FBI przestrzega amerykańskich naukowców przed Chinami, Rosja będzie miała wybory korespondencyjne. COVID-19 na świecie

Duża część nieformalnego zatrudnienia charakteryzuje się niestabilnością, niskimi dochodami, brakiem praw pracowniczych oraz brakiem zabezpieczenia społecznego. W obliczu nagłych problemów zdrowotnych lub załamania rynków pracy, kryzys gospodarczy może w efekcie spowodować gwałtowny wzrost wskaźników ubóstwa w regionie.

źródło: Johns Hopkins University

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Problem z dostawą leków w Europie, Rosja odrzuca zarzuty o manipulację. Koronawirus na świecie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 23:22
Unijni ministrowie zdrowia zgodzili się we wtorek, że muszą współpracować, by zapewnić dostęp do leków i bezpieczeństwo dostaw. Wicepremier Rosji Tatiana Golikowa zaprzeczyła, by Rosja zaniżała liczbę ofiar koronawirusa. Codziennie obserwujemy rozwój pandemii na świecie.
rozwiń zwiń