X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Dobra wiadomość dla polskich dzieci". Komisja PE sprawdzi Jugendamty

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 22:22
Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego wyśle delegację do Niemiec, która przyjrzy się działaniom Jugendamtów, czyli urzędów ds. dzieci i młodzieży. O decyzji poszerzonego prezydium Komisji poinformował Polskie Radio wiceprzewodniczący tego gremium europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
- Mamy nadzieję, iż ta presja PE, w tym także polskich europosłów spowoduje, że nie będzie dochodziło do takich skandali i ludzkiego bólu dzieci i rodziców - podkreślił Ryszard Czarnecki
- Mamy nadzieję, iż ta presja PE, w tym także polskich europosłów spowoduje, że nie będzie dochodziło do takich skandali i ludzkiego bólu dzieci i rodziców - podkreślił Ryszard CzarneckiFoto: shutterstock.com/Bruce Stanfield
shutterstock_dziecko smutek 1200.jpg
Czy Barnevernet i Jugendamt przekraczają swoje kompetencje?

Jak zaznaczył, w związku z pandemią koronawirusa wysłanie delegacji Europarlamentu nastąpi w pierwszym możliwym terminie. Decyzję wsparły wszystkie grupy polityczne.

- Nastąpiło to na wniosek strony polskiej, w wyniku petycji skierowanych do Komisji przez Polaków, również przy forsowaniu tego przez naszych europosłów. Jak wiadomo, szereg polskich dzieci i rodziców, mieszkających czy kiedyś mieszkających w Niemczech ma z Jugendamtem bardzo duże problemy. Bardzo się cieszymy, że ta sprawa została umiędzynarodowiona - podkreślił polityk PiS.

smutne dziecko 1200 shutt.jpg
KE o rezolucji w sprawie Jugendamtów: prawo rodzinne to kompetencje państw UE

Europoseł Ryszard Czarnecki poinformował, że delegacja spotka się z przedstawicielami Jugendamtów oraz prawdopodobnie z reprezentantami niemieckiego rządu, a także organizacji społecznych. Jak zaznaczył polityk PiS, część niemieckich instytucji pozarządowych jest krytycznie nastawiona do działalności tych urzędów.

Presja europosłów wywrze skutek?

Ryszard Czarnecki liczy, że zainteresowanie Komisji będzie skutkowało próbami ze strony Berlina, by "wygasić problem urzędów ds. dzieci i młodzieży".

- To jest dobra wiadomość dla polskich dzieci i polskich rodziców. Mamy nadzieję, iż ta presja Parlamentu Europejskiego, w tym także polskich europosłów spowoduje, że nie będzie dochodziło do takich skandali i ludzkiego bólu dzieci i rodziców, krzywdzonych przez tę niemiecką instytucję - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Petycji Europarlamentu.

Pod koniec 2018 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której europosłowie wezwali Komisję Europejską do kontroli procedur i praktyk stosowanych w niemieckim systemie prawa rodzinnego, w tym w Jugendamtach. W odpowiedzi KE oświadczyła jednak, że nie ma kompetencji, by zajmować się kwestiami prawa rodzinnego w krajach Unii Europejskiej.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Służył pokrzywdzonym". W Warszawie pożegnano mecenasa Stefana Hamburę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 15:12
Proboszcz Katedry Polowej podpułkownik Mariusz Tołwiński w homilii podczas mszy pogrzebowej mecenasa Stefana Hambury mówił, że zmarły służył ludziom pokrzywdzonym. Stefan Hambura zmarł 2 maja, miał 59 lat.
rozwiń zwiń