X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA wzywają WHO, by rozpoczęła śledztwo ws. pochodzenia koronawirusa. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 23:49
W piśmie do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) asystent ds. zdrowia Białego Domu admirał Brett Giroir zaapelował o natychmiastowe wszczęcie śledztwa w sprawie pochodzenia koronawirusa oraz odpowiedzi samej Organizacji na wybuch pandemii. Prezydent Donald Trump zwraca uwagę na "alarmujący brak jej niezależności od Chińskiej Republiki Ludowej". Przez cały dzień śledziliśmy rozwój wydarzeń związanych z pandemią na świecie. Zapraszamy do przeczytania relacji.
Audio
  • Od 8 czerwca kwarantanna dla przybywających do Zjednoczonego Królestwa. Relacja Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR)
  • 338 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Andrew Harrer / POOL

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie to 338 tysięcy. Łączna liczba zachorowań na COVID-19 to obecnie 5 milionów 200 tysięcy, a wyleczyć udało się dotąd ponad 2 miliony osób. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Najgorsza sytuacja od wielu dni utrzymuje się w Stanach Zjednoczonych. W ciągu doby przybyło tam ponad tysiąc ofiar, a ich łączna liczba to 97 i pół tysiąca. Liczba zakażeń to z kolei 1 milion 600 tysięcy. Mimo to prezydent Donald Trump uważa, że należy jak najszybciej otworzyć kościoły i inne miejsca modlitw w kraju. Nie jest jasne, czy ma prawo narzucić takie decyzje lokalnym władzom.

Po okresie poprawy znów wzrosła liczba ofiar w Hiszpanii. Miejscowe służby poinformowały o prawie 700 zgonach, a łącznie w tym kraju COVID-19 zabił 28 tysięcy osób. Wciąż w szybkim tempie przybywa też zmarłych w Brazylii. Jest ich teraz 20,5 tysiąca. Z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa walczą także Meksyk, Chile i Peru.

W Gazie liczba zakażeń podwoiła się po tym, jak część mieszkańców wróciła z Egiptu, a ONZ alarmuje, że w ogarniętym wojną domową Jemenie system opieki zdrowotnej “praktycznie się zawalił”. W Afryce liczba zakażeń przekroczyła z kolei 100 tysięcy.

Zapraszamy do przeczytania naszej relacji:


23:45
Mediolan: wieczór przy kanale Navigli i Darsennie. PAP/EPA/MOURAD BALTI TOUATI Mediolan: wieczór nad kanałami. PAP/EPA/MOURAD BALTI TOUATI
23:27

Na wycieczkowcu, który od czwartku cumuje w porcie w Barcelonie z powodu potwierdzonego na pokładzie zakażenia koronawirusem, znajduje się 400 osób, w tym 26 obywateli Polski. Jednostka została objęta obowiązkową kwarantanną.

Według polskiego MSZ wszyscy obywatele Polski przebywający na pokładzie statku to członkowie załogi.

"Zgodnie z informacjami przekazanymi polskim służbom konsularnym przez armatora i potwierdzonych przez hiszpańską policję portową, na pokładzie wycieczkowca objętego biuro prasowe MSZ.

23:06

Ameryka Łacińska stała się nowym epicentrum pandemii koronawirusa, a Brazylia jest najbardziej dotkniętym krajem w regionie - powiedział Michael Ryan, dyrektor wykonawczy Światowej Organizacji Zdrowia WHO. Niepokojąca jest również sytuacja w Peru i Ekwadorze.

22:56

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie to 338 tysięcy. Łączna liczba zachorowań na COVID-19 to obecnie 5 milionów 200 tysięcy, a wyleczyć udało się dotąd ponad 2 miliony osób. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

22:54

Posłuchaj
00:53 Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR) 338 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

22:28

Eksperci mówią o niespotykanym od lat zjawisku, bo młodzi Włosi unikali dotąd pracy na roli. Dziś zgłaszają się do pracy w rolnictwie najczęściej ci którzy nie ukończyli 35 lat. Szukają alternatywy dla wcześniejszych źródeł utrzymania. To ci, którzy musieli zawiesić własną działalność gospodarczą albo stracili pracę w branży turystycznej.

Na włoskiej wsi brakuje co najmniej 250 tysięcy pracowników. Przed epidemią koronawirusa cudzoziemcy stanowili 4 na 10 zatrudnionych w rolnictwie, czyli około 400 tysięcy. Ponad połowa z nich pochodziła spoza krajów Unii Europejskiej, pozostali z Rumunii. Wedle szacunków, dodatkowe 200 tysięcy pracowało „na czarno”.
Dziś są takie miejsca, gdzie już 9 na 10 pracowników gospodarstw rolnych to Włosi. Wielu z nich nie ma pojęcia o pracy na roli, dlatego agencje pośrednictwa pracy uruchomiły kursy doszkalające.

22:18

Posłuchaj
00:39 Relacja Kamila Zalewskiego z Wilna (IAR).mp3 Koronawirus w krajach bałtyckich: Łotwa i Estonia łagodzą kolejne ograniczenia. Relacja Kamila Zalewskiego z Wilna (IAR)

 

21:51

Od 28 maja wszyscy przyjeżdżający do Irlandii będą musieli przekazać policji informację o swoim miejscu pobytu - ogłosił minister zdrowia Simon Harris. Przyjeżdżający nadal będą proszeni o izolowanie się przez 14 dni, ale na razie nie będzie to obowiązkowe.

21:24

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wezwał amerykańskich gubernatorów do ponownego otwarcia miejsc kultu religijnego. Zostały one zamknięte w związku z pandemią koronawirusa.

Prezydent Donald Trump powiedział, że kościoły, synagogi, meczety są niezbędnymi miejscami. - Gubernatorzy muszą postępować właściwie i pozwolić, aby te bardzo ważne, kluczowe miejsca kultu otworzyły się teraz, w ten weekend - powiedział Donald Trump. - W Ameryce potrzebujemy więcej modlitwy, nie mniej - dodał.

21:07

Posłuchaj
00:52 Relacja Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR).mp3 Od 8 czerwca kwarantanna dla przybywających do Zjednoczonego Królestwa. Relacja Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR)

 

20:30

Kandahar: afgańskie rodziny otrzymują bezpłatną rację żywnościową podczas muzułmańskiego świętego miesiąca Ramadan. PAP/EPA/MUHAMMAD SADIQ Kandahar: afgańskie rodziny otrzymują bezpłatną rację żywnościową podczas muzułmańskiego świętego miesiąca Ramadan. PAP/EPA/MUHAMMAD SADIQ
20:26

W liście do sekretarza generalnego WHO Donald Trump zapowiedział, że wstrzyma na stałe zamrożone czasowo płatności USA na rzecz WHO, jeśli nie przestanie ona działać w myśl interesów Chin. Na realizację swego żądania dał WHO miesiąc. Zadeklarował, że w razie odmowy rozważy również kwestię dalszego członkostwa Stanów Zjednoczonych w tej organizacji.

List Trumpa zaczyna się od przypomnienia, że wydana 14 kwietnia prezydencka decyzja o wstrzymaniu płatności USA na rzecz WHO miała obowiązywać do czasu zakończenia prowadzonego przez amerykańskie władze dochodzenia w sprawie domniemanego niepodjęcia przez WHO stosownych działań w obliczu zagrożenia koronawirusowego.

Dochodzenie "potwierdziło słuszność wielu wysuniętych przeze mnie w ubiegłym miesiącu poważnych zastrzeżeń i sprecyzowało jeszcze inne problemy, którymi WHO powinna się zająć, w szczególności chodzi tu o jej alarmujący brak niezależności od Chińskiej Republiki Ludowej" - napisał Trump.

W 2019 roku USA przekazały WHO ponad 400 mln dolarów, finansując w ten sposób 15 proc. jej budżetu.

20:25

W oficjalnym piśmie do zarządu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) asystent ds. zdrowia Białego Domu admirał Brett Giroir zaapelował w piątek o natychmiastowe wszczęcie śledztwa w sprawie pochodzenia koronawirusa oraz odpowiedzi samej WHO na wybuch pandemii.

"Tak jak napisał prezydent (USA Donald) Trump w liście z 18 maja do dyrektora generalnego (WHO) Tedrosa (Adhanoma Ghebreyesusa), nie ma czasu do stracenia w sprawie rozpoczęcia reform koniecznych, by pandemia nigdy się nie powtórzyła" - napisał Giroir.

Dochodzenie powinno doprowadzić do "pełnego i transparentnego zrozumienia źródła pochodzenia (koronawirusa), chronologii wydarzeń i procesu decyzyjnego w ramach odpowiedzi WHO na pandemię Covid-19" - napisał Giroir.

Gdy jesienią zbierze się Światowe Zgromadzenie Zdrowia (spotkanie przedstawicieli państw członkowskich WHO), będzie musiało zająć się wynikami tego dochodzenia, reformami, które mają umocnić WHO, "łącznie z umożliwieniem Tajwanowi udziału w charakterze obserwatora" zgromadzenia - dodał.

19:20

Włoska Obrona Cywilna poinformowała, że łączna liczba ofiar śmiertelnych od początku wybuchu epidemii wynosi 32 616, co jest trzecim najwyższym wynikiem na świecie po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

19:20

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 130 osób zakażonych koronawirusem - poinformowała Obrona Cywilna. Liczba nowych zakażeń to 652.

Poprzedniej doby odnotowano 156 zgonów oraz 642 nowe przypadki zakażenia.

18:40

Od 8 czerwca wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę, a za jej nieprzestrzeganie grozić będzie kara do 1000 funtów - ogłosiła w piątek brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

Z kwarantanny będą wyłączone tylko osoby przyjeżdżające z Irlandii, z którą Wielka Brytania ma umowę o swobodnym przekraczaniu granic, a także lekarze walczący z koronawirusem i pracownicy transportu dostarczający towary.

18:21

Ponad dwadzieścia nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w państwach bałtyckich. Niewielka liczba zakażeń skłoniła Łotwę i Estonię do poluzowania kolejnych ograniczeń.

18:20

Flagi opuszczone do połowy masztu dla uczczenia ofiar pandemii w USA. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS Flagi opuszczone do połowy masztu dla uczczenia ofiar pandemii w USA. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
18:12

O 351 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 36393 - podało w piątek po południu ministerstwo zdrowia.

Bilans obejmuje wszystkie nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w środę a w godz. 17 w czwartek, w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa.

17:37

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii potwierdzono też 1787 nowych przypadków infekcji. Ogółem koronawirusa wykryto w Hiszpanii u 234 824 osób.

17:37

Liczba zmarłych z powodu COVID-19 w Hiszpanii wzrosła o 56. Łącznie w tym kraju odnotowano 28 628 zgonów zakażonych koronawirusem - informuje hiszpański resort zdrowia.

16:02

W Holandii na Covid-19 zmarło kolejnych 13 osób, stwierdzono też 188 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował w piątek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Łącznie epidemia pochłonęła w kraju 5788 ofiar śmiertelnych.

15:31

Podczas ostatniej doby w Portugalii na Covid-19 zmarło 12 kolejnych pacjentów. W sumie liczba zgonów z powodu tej choroby wynosi 1289 – poinformował w piątek podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Antonio Sales.

14:54

We wszystkich regionach Włoch, także w najbardziej dotkniętej przez epidemię Lombardii, spada liczba nowych zakażeń koronawirusem – ogłosił w piątek krajowy Instytut Zdrowia. Ostrzegł zarazem, że w najbliższych tygodniach może dojść do wzrostu przypadków.

14:53

Plaża w południowej Francji. Fot: PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER Plażowicze w południowej Francji w dobie pandemii COVID-19. Fot: PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER
14:28

Posłuchaj
00:49 10427105_1.mp3 Ukraina: ponad 400 zakażeń w ciągu doby, liberalizacja kwarantanny. Relacjonuje Paweł Buszko (IAR)

 

14:26

Premier Saksonii Michael Kretschmer zaapelował, aby Niemcy przyjęły u siebie pacjentów zarażonych koronawirusem z Rosji. Apel drukuje dzisiejszy tygodnik "Der Spiegel".

14:04

Środki bezpieczeństwa sanitarnego na terenie obozów dla migrantów ubiegających się o azyl pozostaną w mocy do 7 czerwca - ogłosiło w piątek greckie ministerstwo ds. migracji.

13:58

- Gdyby brytyjski rząd zadziałał o tydzień lub dwa tygodnie wcześniej w kwestii epidemii koronawirusa, zrobiłoby to dużą różnicę, jeśli chodzi o liczbę zgonów - powiedział w piątek prof. Ian Boyd, jeden z członków Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Kryzysowych (SAGE).

13:58

Katedra w Neapolu. Fot. EPA/CIRO FUSCO Katedra w Neapolu. Fot. EPA/CIRO FUSCO
13:34

Singapur poinformował w piątek o 614 nowych przypadkach zakażenia Sars-CoV-2, co oznacza, że ogólna ich liczba przekroczyła 30 tys.- najwięcej w regionie. Na dzień przed końcem ramadanu trudna sytuacja jest też w największym muzułmańskim kraju, Indonezji.

13:14

Posłuchaj
00:36 10427296_1.mp3 Na Białorusi ponad 34 tysiące zakażonych koronawirusem. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

 

13:05

Od północy z czwartku na piątek zniesiony został związany z pandemią koronawirusa zakaz wjazdu do Bułgarii dla obywateli Unii Europejskiej i mieszkańców strefy Schengen, a także Andory, Monako i Watykanu.

Nie ma też zakazu wjazdu do kraju dla osób posiadających stałe prawo pobytu w Bułgarii i członków ich rodzin. Obywatele bułgarscy mogą wracać swobodnie i bez kwarantanny.

13:04

Na prace społecznie użyteczne skazano dwóch mężczyzn, którzy w lutym opublikowali w serwisie społecznościowym nieprawdziwe informacje o koronawirusie – poinformowała w piątek prokuratura komitatu Bekes na południowym wschodzie Węgier.

12:26

Podczas gdy krzywa zachorowań na Covid-19 pikuje w Europie i wypłaszcza się w USA, globalnym centrum pandemii staje się Ameryka Łacińska. Mimo że szczyt zakażeń jeszcze nie nastąpił, systemy zdrowotne wielu krajów są bliskie przeciążenia - pisze w piątek BBC.

12:26

3 czerwca, w dniu otwarcia granic regionów Włoch i kraju, wznowi działalność Galeria Uffizi we Florencji, jedna z najsłynniejszych kolekcji arcydzieł sztuki. W muzeum obleganym przez tysiące turystów ich liczba zostanie po raz pierwszy znacznie zredukowana.

12:08

Na Białorusi liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła 34 tysiące. W ciągu ostatniej doby wykryto 932 nowe zakażenia patogenem. To podobna ilość, jak w ostatnich dniach.

11:38

Pracownicy służby zdrowia w Londynie podczas cotygodniowych oklasków za dzielną walkę z pandemią. Fot: PAP/EPA/ANDY RAIN Pracownicy służby zdrowia w Londynie podczas cotygodniowych oklasków za dzielną walkę z pandemią. Fot: PAP/EPA/ANDY RAIN
11:21

Posłuchaj
00:51 10427178_1.mp3 Przedstawiciele siedmiu partii opozycyjnych złożyli do Izby Deputowanych wniosek o impeachment prezydenta Jaira Bolsonaro. Oskarżają go o zaniedbania w sytuacji epidemii. Relacja Aleksandry Pluty (IAR)

 

11:20

Do najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19 należą nowojorczycy żyjący w rejonie Far Rockaway, Bayswater i Edgemere w Queens, największej dzielnicy Nowego Jorku. 21 proc. z nich żyje poniżej granicy ubóstwa.

Wskaźnik śmiertelności z powodu powikłań jest tam drugi co do wielkości w całym mieście - umiera 443 na 100 tys. osób. Gorsza sytuacja pod tym względem w Nowym Jorku jest tylko w Canarsie i Flatlands na Brooklynie.

10:57

Wielka Brytania wprowadzi 14-dniową kwarantannę dla osób przybywających z zagranicy. Nowe przepisy będą dotyczyć zarówno Brytyjczyków, jak i obywateli innych państw.

10:57

W Brazylii przedstawiciele siedmiu partii opozycyjnych złożyli do Izby Deputowanych wniosek o impeachment prezydenta Jaira Bolsonaro.

Oskarżają go o zaniedbania w sytuacji epidemii, które doprowadziły do masowego i niekontrolowanego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła w Brazylii 20 tysięcy.

10:27

Hiszpanie w dobie pandemii protestują na ulicach przeciwko rządowi. Fot: PAP/EPA/Daniel Perez
Hiszpanie w dobie pandemii protestują na ulicach przeciwko rządowi. Fot: PAP/EPA/Daniel Perez
10:19

Poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych zgłoszono cztery nowe przypadki Covid-19, w tym dwa lokalne i dwa przywleczone z zagranicy, a dodatkowo 35 bezobjawowych zakażeń koronawirusem.

Dwie infekcje lokalne potwierdzono w graniczącej z Koreą Północną prowincji Jilin na północnym wschodzie ChRL. W związku z wykrytym tam niedawno nowym ogniskiem epidemii władze ponownie ograniczyły mieszkańcom możliwość przemieszczania się.

10:06

Około 6 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w piątek w Indiach i jest to największy dobowy wzrost w tym kraju od wybuchu epidemii. Mimo to poluzowano ograniczenia związane z epidemią, a linie lotnicze przygotowują się do wznowienia lotów krajowych.

10:00

Robottnicy w Jemienie w kombinezonach ochronnych dezynfekują pojazdy na ulicy w czasie trwającej pandemii koronawirusa
Robotnicy w Jemenie w kombinezonach ochronnych dezynfekują pojazdy na ulicy w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Fot: PAP/EPA/YAHYA ARHAB
09:50

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby potwierdzono 442 przypadki zakażenia koronawirusem, 9 chorych na Covid-19 zmarło, a 358 pacjentów wyzdrowiało - podał w piątek resort zdrowia tego kraju. Bilans zainfekowanych wzrósł do 20 148, zgonów do 588, a wyzdrowiałych do 6585.

09:49

Posłuchaj
00:43 10426856_1.mp3 Rosyjskie media coraz częściej informują o trudnej sytuacji lekarzy. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

09:44

Troje chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej dobry na Węgrzech, wykryto też 37 nowych zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarło tam 476 osób chorych na Covid-19, a łączna liczba wszystkich stwierdzonych zakażeń wzrosła do 3 678.

09:36

Posłuchaj
00:48 koronawirus - 334 tysiace ofiar.mp3 Rekordowe liczby zgonów na COVID-19 zanotowano w Stanach Zjednoczonych i w Brazylii. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

09:35

Do szpitala w Moskwie trafił prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow. Podejrzewa się, że jest on zakażony koronawirusem.

09:34

W Brazylii, gdzie koronawirus rozprzestrzenia się teraz najszybciej, liczba ofiar przekroczyła 20 tysięcy. Przeciwnicy miejscowego prezydenta Jaira Bolsonaro protestowali przed siedzibą Kongresu w stolicy kraju i domagali się jego dymisji.

09:22

Minionej doby w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad 1200 osób. To jeden z najgorszych pod tym względem dni w USA od wybuchu epidemii. Łącznie COVID-19 kosztował życie ponad 96 tysięcy osób.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Amerykę może czekać tragiczna zima". Ekspert o pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 00:55
Były szef amerykańskiej agencji odpowiedzialnej za prace nad szczepionkami powiedział, że Stany Zjednoczone nie są przygotowane na nawrót epidemii koronawirusa jesienią. Podczas przesłuchań w Kongresie doktor Rick Bright ostrzegł przed tragiczną zimą jeśli natychmiast nie zostanie wypracowana narodowa strategia walki z Covid-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władze Wuhanu ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 22:00
Władze Wuhanu w środkowych Chinach, gdzie wykryto pierwsze przypadki COVID-19, formalnie ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt oraz polowania na nie na całym obszarze administracyjnym tego 11-milionowego miasta. Poniżej przedstawiamy zapis środowej relacji wydarzeń ze świata związanej z pandemią.
rozwiń zwiń