X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To jawna dyskryminacja". Matka dziecka z zespołem Downa pozwała brytyjski rząd

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 07:30
Maire Lea-Wilson, matka dziecka z zespołem Downa pozwała rząd Wielkiej Brytanii w związku z prawem do aborcji, które obowiązuje w tym kraju. W szpitalu zachęcano kobietę do dokonania aborcji syna, który teraz ma 11 miesięcy. - Prawo mojego państwa wmawia mi, że mój syn z Downem jest gorszy - stwierdziła kobieta.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Eleonora_os
zespół downa 1200 free
Aborcja dziecka z zespołem Downa - aż do narodzin? Brytyjczycy protestują

Aborcja dziecka w Wielkiej Brytanii musi zostać zatwierdzona przez dwóch lekarzy, którzy zgadzają się, że poród stanowiłby większe ryzyko dla zdrowia fizycznego lub psychicznego kobiety niż zakończenie ciąży.

Jeżeli badania pokażą, że dziecko jest niepełnosprawne, można legalnie usunąć ciążę także po przekroczeniu tego terminu.

Właśnie takie "rozwiązanie" zaproponowano Maire Lea-Wilson, która była w 34. tygodniu ciąży ze swoim synem, u którego stwierdzono zespół Downa. Kobieta żąda teraz, by prawa wszystkich dzieci były równe.

rycerzstefan2.jpg
Premiera filmu "Rycerz Stefan". Zespół Downa, czyli dodatkowy chromosom miłości

"Prawo mojego kraju wmawia mi, że mój syn z Downem jest gorszy"

Kobietę zachęcano do dokonania aborcji. Dziecko ma teraz 11 miesięcy. - Mam dwóch synów, jeden jest zdrowy, a drugi niepełnosprawny, kocham i cenię ich jednakowo. Tymczasem prawo mojego kraju wmawia mi, że mój syn z Downem jest gorszy - podkreśliła Lea-Wilson.

- Co będzie, gdy mój syn dorośnie i nadal będzie obowiązywało to prawo? Poczuje, że nie ma takiej samej wartości jak inni - dodała.

Prawo, które obowiązuje w Wielkiej Brytanii zaskarżyła również cierpiąca na zespół Downa 24-letnia Heidi Crowter. - Jest to jawna dyskryminacja. Mój kraj mówi mi, że nie chce mnie na tym świecie - oceniła kobieta.

Pozew zostanie złożony w Sądzie Najwyższym w przyszłym tygodniu.

ekai.pl/misyjne.pl/twitter.com
pb

Czytaj także

Walczy o prawo do życia, stała się ofiarą hejtu. Zuzanna Wiewiórka odznaczona medalem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 15:37
Zuzanna Wiewiórka została odznaczona przez ministra sprawiedliwości za działalność w obronie życia. Na wolontariuszkę Fundacji Pro-Prawo do Życia spadła w ostatnich dniach fala hejtu za działalność antyaborcyjną.
rozwiń zwiń