X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Minister zdrowia Ukrainy: Polska w zielonej strefie, nie trzeba przechodzić obserwacji

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 12:18
- Po powrocie z Polski na Ukrainę nie trzeba poddawać się samoizolacji ani obserwacji - poinformował w poniedziałek ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. Jak dodał, Polska jest w tzw. zielonej strefie pod względem sytuacji epidemicznej.
Przejście graniczne w Dorohusku
Przejście graniczne w DorohuskuFoto: shutterstock/Sergiy Palamarchuk

Od poniedziałku na Ukrainie przywracane są międzynarodowe regularne pasażerskie połączenia lotnicze. W związku z tym - jak wyjaśnił minister - wprowadzono zmiany do regulacji dotyczących przekraczania granicy.

shutterstock cieszyn polska czechy granica free 1200.jpg
Czechy otwierają granicę z Polską, ale to nie oznacza końca ograniczeń

Do zielonej strefy zaliczane są kraje, w których liczba aktywnych zachorowań na COVID-19 wynosi mniej niż 40 na 100 tysięcy osób - oświadczył Stepanow. Do czerwonej strefy wchodzą kraje, w których liczba zakażeń jest większa.

Polska w zielonej strefie

- Polska należy do krajów, zaliczanych do zielonej strefy. A więc nie trzeba przechodzić obserwacji - poinformował minister, odpowiadając na pytanie, czy ukraińscy obywatele mogą wjechać z Polski na Ukrainę bez obowiązku poddawania się obserwacji.

Dodał, że osoby przybywające na Ukrainę z państw zielonej strefy nie muszą przechodzić obserwacji ani samoizolacji, ale mają obowiązek posiadania polis ubezpieczeniowych przewidujących pokrycie kosztów leczenia po zachorowaniu na COVID-19.

wirus 1200 pap.jpg
Ukraina: rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem. "Wiążemy to z nieprzestrzeganiem norm"

Polisa ubezpieczeniowa

Resort ochrony zdrowia podkreślił też na Facebooku, że cudzoziemcy, którzy przylatują na Ukrainę z krajów zielonej strefy, nie muszą przechodzić obserwacji, lecz mają obowiązek posiadania polisy ubezpieczeniowej na wypadek zachorowania na COVID-19.

W piątek rząd w Kijowie podjął decyzję o wznowieniu pracy przejść granicznych i kontrolnych na ukraińskich lotniskach oraz o pozwoleniu na wjazd do kraju obcokrajowcom. Minister infrastruktury Władysław Kryklij zaznaczył, że pozwolenie na wjazd dotyczyć będzie cudzoziemców, którzy nie są obywatelami krajów "ze znacznym rozprzestrzenianiem się" COVID-19 i którzy nie przebywali na terytorium takich krajów w ciągu ostatnich 14 dni przed wjazdem.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent o Ukrainie: jestem przekonany do drogi pojednania, która doprowadzi do prawdziwej przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 14:58
Jestem przekonany, że droga pojednania doprowadzi do tego, że nasze narody będą żyły w prawdziwej przyjaźni, bez wzajemnych pretensji, z szacunkiem do siebie nawzajem – oświadczył w sobotę prezydent Andrzej Duda, który był gościem honorowym XV Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: kolejki na pieszym przejściu granicznym z Polską

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 16:23
Według informacji Ukraińskiej Państwowej Straży Granicznej w ciągu poprzedniej doby piesze przejście Szeginie-Medyka przekroczyło od 3000 do 3500 osób. Natomiast dzisiaj w kolejce stoi około 400 osób. "Ludzie w kolejce narzekają, że czas oczekiwania wynosi do 10 godzin bez warunków dystansu społecznego i bez możliwości rozwiązania podstawowych problemów sanitarnych i higienicznych" - informuje ukraińska służba prasowa.
rozwiń zwiń