X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"To uprzywilejowywanie przemysłu rozrodczego". Arcybiskup Paryża przeciw projektowi ustawy o bioetyce

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:23
Arcybiskup Paryża Michel Aupetit opublikował artykuł we wtorkowym wydaniu dziennika "Le Figaro", w którym sprzeciwia się "pospiesznemu powrotowi" do Zgromadzenia Narodowego projektu ustawy o bioetyce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Pro life PAP 1200.jpg
"Pobito naszego kierowcę". W centrum Warszawy zatrzymano ciężarówkę Fundacji Pro Prawo do Życia

Hierarcha krytykuje plan rządu Francji, by przyjąć projekt przed przerwą wakacyjną w pracach parlamentu.

Projekt ten przewiduje umożliwienie korzystania z techniki wspomaganego rozrodu wszystkim kobietom, zarówno żyjącym w związkach dwu- i jednopłciowych, jak i samotnym. W myśl projektu w związkach homoseksualnych obie kobiety przed urodzeniem dziecka uznają je jako jego matki.

Zdaniem arcybiskupa ustawa ta doprowadzi do "komercjalizacji gamet" i życia ludzkiego.

Protesty prawicy i lewicy

Z podobnych powodów przeciw ustawie, przed pierwszym czytaniem, protestowały w ubiegłym roku nie tylko środowiska katolickie, ale również niektóre przedstawicielki lewicy, znane z feministycznych poglądów.

Liczni przeciwnicy ustawy wyrażają przekonanie, że jest ona wstępem do legalizacji procederu "zastępczych matek".

Zwolennicy ustawy argumentują jej konieczność wymogami równości. Zdaniem abpa Aupetit ta równość to tylko pretekst, gdyż podczas pandemii, gdy seniorzy umierali samotnie w placówkach opiekuńczych z powodu braku wystarczającej opieki, "poważne inwestycje przeznaczano na sztuczną inteligencję i dyskutowano o eutanazji".

Arcybiskup ostrzega, że projekt ustawy "poważnie i niebezpiecznie zmienia podstawy tego, co nasza cywilizacja wypracowała na rzecz szacunku dla człowieka, jego godności, jego życia i zdrowia".

antifa1200.jpg
"Nazistowski śmieciu!". Dziennikarz zaatakowany w USA przez Antifę

Eliminowanie dzieci

Przeciwstawia się następnie temu, co nazywa "obsesją" na punkcie "ułatwiania eliminowania dzieci w brzuchu matek", poprzez przedłużenie okresu, w którym legalne jest przerwanie ciąży; przedłużenie takie wprowadzono podczas izolacji sanitarnej wprowadzonej z powodu pandemii COVID-19.

- I oto wzięliśmy się za banalizację selekcjonowanych embrionów ludzkich, jak byle jaki towar rzucanych do produkcji sztucznych gamet, której jedynym celem jest podsycanie mitu o "pozapłciowej" prokreacji - unosi się arcybiskup, który widzi w tym komercjalizację życia ludzkiego.

- Zgoda na szerokie otwarcie rynku dzieci poprzez rozdzielenie pomocy medycznej w rozrodzie od trudności (małżeńskich) w zapłodnieniu, jest poważnym zamachem na ludzką godność. Takie uprzywilejowywanie przemysłu rozrodczego, poprzez dostarczanie mu coraz większej liczby embrionów, bezbłędnie wskazuje na merkantylne podstawy tego projektu – analizuje arcybiskup, który przed wyświęceniem na księdza był lekarzem.

Parada równości warszawa lgbt shutt free-1200.jpg
"Ideologia odrzucająca chrześcijańskie normy". Prof. Nalaskowski o LGBT

Społeczeństwo konsumpcyjne

Dostojnik potępia "społeczeństwo konsumpcyjne", które "potęguje stale pragnienia dorosłych, nie patrząc na konsekwencje dla przyszłych pokoleń". "Przemocą wyrządzoną dzieciom" nazywa "umyślne pozbawianie ich ojca, organizowanie selektywnych aborcji w wypadku ciąży mnogiej", jak i moment, w którym „dziecko odkrywa, że embrion, którym niegdyś był, mógł równie dobrze skończyć pod mikroskopem badacza albo na śmietniku, po dłuższym lub krótszym zamrożeniu”.

Abp Aupetit powołuje się na św. Jana Pawła II, który nauczał, że „każdego mężczyznę i każdą kobietę traktować należy jako osobę, a nie jako rzecz, z którą można robić, co się chce”.

Te słowa kieruje do francuskich deputowanych, wzywając ich, by wykazali się "honorem i zakwestionowali ten niesprawiedliwy i przeciwny równości projekt".

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Transseksualista urodził dziecko i chciał być ojcem. Sąd odrzucił apelację

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 10:28
Brytyjski sąd apelacyjny odrzucił wniosek transseksualisty o wpisanie go do aktu urodzenia dziecka jako ojca, a nie matkę. Prawo Wielkiej Brytanii wymaga, by osoby, które urodziły dziecko, były zarejestrowane jako matki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieci nie należą już do rodziców". Tak Hiszpanie wdrażają ideologię LGBT

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 11:25
Ściganie z urzędu osób lub instytucji oferujących terapię dla homoseksualistów, dyskryminacja obywateli mówiących, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, rządzący uważający, że dzieci nie należą do rodziców. To najmocniejsze przykłady, jak Hiszpania wdraża ideologię LGBT.
rozwiń zwiń