X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Monsun w Indiach. Co najmniej 147 osób zginęło od błyskawic

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 02:51
Władze Indii poinformowały w niedzielę, że w ciągu ostatnich dziesięciu dni w stanie Bihar we wschodnich Indiach zginęło co najmniej 147 osób porażonych błyskawicami powszechnymi podczas monsunu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/DIVYAKANT SOLANKI
Indie USA 1200.jpg
Indie znów odrzuciły ofertę mediacji prezydenta Trumpa w sporze z Chinami

- Zostałem poinformowany przez meteorologów, naukowców i urzędników, że wzrost temperatury spowodowany zmianami klimatu jest główną przyczyną wzrostu liczby błyskawic - powiedział w niedzielę minister stanu ds. sytuacji kryzysowych Lakszmeshwar Rai.

Dodał, że w sobotę śmiertelne błyskawice zabiły około 25 osób. Wśród 147 ofiar śmiertelnych błyskawic są rolnicy, robotnicy rolni i hodowcy bydła. Stan Bihar należy do najbiedniejszych w kraju.

Śmiertelne błyskawice

Śmiertelne błyskawice są dość powszechne w Indiach podczas monsunu, który trwa od czerwca do września. Władze ostrzegają przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi wywołanymi zmianami klimatu.

Władze Indii informują, że od stycznia liczba ofiar śmiertelnych w stanie Bihar przekroczyła już roczną liczbę ofiar z poprzednich lat, mimo że sezon monsunowy dopiero się rozpoczął.

Specjalista ds. agrometeorologii, Abdus Satar, powiedział AFP, że błyskawice i grzmoty są spowodowane powszechną pogodową niestabilnością, potęgowaną wzrostem temperatury i zbyt wysokim poziomem wilgotności.

dn

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Indie Azja pogoda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zabójcza fala upałów w Indiach. Ponad 50 stopni w cieniu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 13:22
Rekordowe i tragiczne w skutkach upały przechodzą przez Indie. Jak podają miejscowe służby, z powodu wysokiej temperatury od początku roku zmarło 36 osób, jednak po podobnych upałach w 2015 roku bilans ofiar liczony był w tysiącach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monsunowe deszcze w Azji. Przez żywioł zginęło ponad 150 osób

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 12:25
Liczba ofiar śmiertelnych monsunowych deszczy w Azji wzrosła do 152 osób. Nowe dane dotyczące bilansu ofiar przekazały władze Nepalu, Bangladeszu i Indii.
rozwiń zwiń