X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Kryzys jeszcze się nie skończył". Francuzi boją się nawrotu epidemii w zimie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 02:40
Francuscy lekarze apelują o obowiązkowe noszenie maseczek w zamkniętych miejscach publicznych. Ten postulat zbiegł się z głosami krytyki wobec organizatorów ogromnego koncertu ulicznego w Nicei. Dramatyczna sytuacja panuje także w Gujanie Francuskiej - terytorium zależnym w Ameryce Południowej. 
Francuscy specjaliści obawiają się zimowego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem
Francuscy specjaliści obawiają się zimowego wzrostu liczby zakażeń koronawirusemFoto: PAP/EPA/Alberto Valdes

Według Ministerstwa Zdrowia koronawirus przedostaje się do nowych rejonów Francji, tworząc kolejne ogniska zakażeń. Część środowiska medycznego obawia się, że późną jesienią i w okresie zimowym Francję może czekać nawrót epidemii, w wyniku której do tej pory zmarło ponad 30 tysięcy osób.

PAP Belgia koronawirus 5 1200.jpg
Koronawirus na świecie. Belgia zakazała podróży do kilku krajów UE

Posłuchaj
00:48 vfrancja-apele lekarzy-spec-Brzezinski.mp3 Francuscy lekarze apelują o zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego - relacja Marka Brzezińskiego (IAR)

Obowiązuje "czerwona lista" 

Wciąż pojawiają się nowe przypadki zakażeń. Lekarze uważają, że Francuzi zbyt lekceważąco zaczęli podchodzić do obostrzeń sanitarnych. Przykładem wczorajszy koncert na Promenadzie Anglików w Nicei, gdzie bawiły się tysiące młodych ludzi, nie zachowując przepisowej odległości i nie nosząc maseczek, które w tej chwili obowiązują personel barów i restauracji, klientów po nich się poruszających, nauczycieli oraz pasażerów kolei i metra.

Lekarze apelują, aby maseczki nosić wszędzie, a przynajmniej w miejscach publicznych.

Czytaj także: 

Władze w Paryżu podjęły także decyzję o badaniu na francuskich lotniskach pasażerów przylatujących z państw z tak zwanej "czerwonej listy" - krajów najbardziej dotkniętych epidemią, na przykład - z Chin, USA, Rosji, czy Brazylii.

shutterstock koronawirus free  covid-19 test pandemia 1200.jpg
Były dyplomata w krajach Ameryki Południowej: pandemia w Brazylii jest wykorzystywana w niecny sposób

"Kryzys się jeszcze nie skończył"

W sąsiadującej z Brazylią Gujanie Francuskiej, lekarze i personel medyczny są tak przemęczeni, że władze apelują o pomoc medyków z metropolii.


Posłuchaj
00:32 gujana-spec-Brzezinski.mp3 W Gujanie Francuskiej panuje dramatyczna sytuacja w związku z epidemią koronawirusa - relacja Marka Brzezińskiego (IAR)

 

Sytuacji nie poprawiają operacje wojska i strażaków - budowa polowych szpitali dla niezakażonych pacjentów i ich ewakuacja w inne rejony na Antylach. Wiele miejscowości objętych jest kwarantanną i odciętych kordonami sanitarnymi od reszty regionu.

Do Gujany Francuskiej udał się premier Jean Castex, który podkreślił, że właśnie z tego tak boleśnie dotkniętego epidemią regionu chce powiedzieć całej Francji, że niestety ten kryzys sanitarny jeszcze się nie skończył.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wnioski wyciągnięte z przebiegu epidemii. Apel przywódców państw UE do KE

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 02:34
Prezydent Francji Emmanuel Macron, wraz z grupą przywódców niektórych państw Unii w tym i Polski, skierował list do Komisji Europejskiej w sprawie wniosków płynących z epidemii. Chodzi o przygotowanie się Europy do pandemii o takich rozmiarach i jej skutków społecznych i gospodarczych - informują francuskie media. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja zniesie stan zagrożenia zdrowia. Macron: następuje etap wzmożonej czujności

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 07:00
Francuski parlament przyjął ustawę o zakończeniu w całym kraju 11 lipca stanu zagrożenia zdrowia. Pozostawiono jednak możliwość stosowania do jesieni ograniczeń społecznych w zależności od sytuacji epidemicznej.
rozwiń zwiń