more_horiz
Wiadomości

Brazylia: już niemal 3 mln osób zakażonych koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 03:15
W Brazylii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zbliża się do 100 tysięcy osób. Oficjalna liczba zmarłych na COVID-19 to 99 tysięcy 572. W ciągu ostatniej doby zmarło 1079 osób. W sumie w Brazylii potwierdzono ponad 2 miliony 960 tysięcy zakażeń.
Pracownicy jednego z laboratoriów w Rio de Janeiro
Pracownicy jednego z laboratoriów w Rio de JaneiroFoto: PAP/EPA/Antonio Lacerda

W dobowym raporcie ministerstwo zdrowia odnotowało 50 230 nowych przypadków koronawirusa i 1079 zgonów na COVID-19.

Po Stanach Zjednoczonych Brazylia jest krajem najpoważniej dotkniętym skutkami epidemii koronawirusa. Mimo zapewnień ekspertów rządowych, że w sierpniu kraj będzie już miał najgorsze za sobą, liczba zakażeń w Brazylii wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Nie można przy tym wykluczyć, iż ich rzeczywista liczba jest czterokrotnie wyższa. Trudno to jednak zweryfikować, bo przeprowadza się tam zbyt mało testów na obecność SARS-CoV-2.

pap_brazylia 1200.jpg
Tragiczna sytuacja w Brazylii. Prawie 100 tysięcy zgonów z powodu koronawirusa

Czytaj także:

W oczekiwaniu na szczepionkę

Brazylijskie władze stoją na stanowisku, że dopiero szczepionka byłaby skutecznym narzędziem w walce z koronawirusem. W czwartek prezydent Brazylii Jair Bolsonaro wydał dekret, zgodnie z którym kraj przeznaczy 1,9 mld reali (1,3 mld zł) na zakup szczepionki, nad którą pracuje laboratorium AstraZeneca PLC przy udziale naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

P.o. ministra zdrowia Eduardo Pazuello ocenił w czwartek, że szczepionka ta stwarza największe szanse na pokonanie epidemiiw tym kraju. Brazylia byłaby też zainteresowania uruchomieniem miejscowej produkcji szczepionki - podkreślił Pazuello. 

Respirator to podstawowe urządzenie wspomagające lub zastępujące pracę płuc (opr. Maria Samczuk/PAP)Respirator to podstawowe urządzenie wspomagające lub zastępujące pracę płuc (opr. Maria Samczuk/PAP)

ms

Zobacz także

Zobacz także