X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory na Białorusi. Wspólne oświadczenie prezydentów Polski i Litwy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 22:28
Jako sąsiedzi Białorusi, apelujemy do władz białoruskich o pełne uznanie i przestrzeganie podstawowych standardów demokratycznych. Wzywamy do powstrzymania się od przemocy i do respektowania podstawowych wolności, praw człowieka i obywatela, w tym praw mniejszości narodowych i wolności słowa" - napisali we wspólnym oświadczeniu prezydenci Polski i Litwy Andrzej Duda i Gitanas Nauseda w związku z wyborami prezydenckimi na Białorusi. 
Andrzej Duda i Gitanas Nauseda
Andrzej Duda i Gitanas NausedaFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

Jak napisali prezydenci, wierzą, że "dialog stanowi zawsze najlepszą metodę zapewnienia rozwoju społecznego oraz dyskusji na temat reform i działań politycznych".

Posłuchaj
00:42 10566625_1.mp3 Prezydenci Polski i Litwy wydali wspólne oświadczenie ws. wyborów na Białorusi. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

 

Lukaszenka 1200.jpg
Aleś Zarembiuk o wyborach na Białorusi: ustawka, wyniki są sfałszowane

"Traktujemy suwerenność i niezależność Białorusi z najwyższym poważaniem i mamy nadzieję, że zaistnieją warunki do pogłębienia współpracy ze społeczeństwem oraz instytucjami państwowymi Białorusi" - napisali.

Zdaniem Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy, bliższa współpraca z Unią Europejską leży w interesie Białorusi.

Czytaj także:

"Chcemy aby drzwi dla tej współpracy pozostały otwarte i pozostajemy w gotowości do dalszego wspierania Białorusi na drodze do pogłębiania relacji ze zjednoczoną europejską rodziną" - napisali w oświadczeniu.

***

Agencje, niezależne media oraz media społecznościowe informują o zamieszkach, jakie rozpoczęły się po zamknięciu lokali wyborczych na Białorusi. W Mińsku policja dla rozpędzenia demonstrantów użyła granatów hukowych. Protesty opozycji i aresztowania mają miejsce również w innych miastach, m.in. w Grodnie, Brześciu i Witebsku.

Media podają także, że na Białorusi nie działa internet.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Konończuk: białoruskie społeczeństwo ma dość obecnej władzy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 18:45
– W tym roku sytuacja jest zasadniczo inna, dlatego że zmieniło się społeczeństwo, które bardzo wyraźnie pokazuje, że ma dość obecnej władzy, że poczucie sprawiedliwości, godności zostało głęboko podważone przez działania władz – mówił w Programie 3 Polskiego Radia ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mińsk: milicja zatrzymała bliską współpracownicę głównej rywalki Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 22:46
W Mińsku późnym wieczorem 8 sierpnia została zatrzymana Maryja Kaleśnikowa. To szefowa sztabu wyborczego bankiera Wiktora Babaryki, który nie został dopuszczony do udziału w wyborach i współpracownica najgroźniejszej rywalki Aleksandra Łukaszenki. Kobieta została jeszcze tego samego wypuszczona. 
rozwiń zwiń