X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kontrolujemy granice z Litwą i Polską, okrążyliśmy Grodno". Łukaszenka spotkał się premierem Rosji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 14:26
- Rozmieściliśmy praktycznie połowę armii, faktycznie kontrolujemy granice z Litwą i Polską, okrążyliśmy Grodno - poinformował białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu z rosyjskim premierem Michaiłem Miszustinem.
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka Foto: PAP/EPA/ALEXANDER ASTAFYEV / GOVERNMENTAL PRESS SERVICE / SPUTNIK POOL

eastnews łukaszenka 1200.jpg
Łukaszenka powiela antypolską propagandę. Oskarża o ingerowanie w wewnętrzne sprawy Białorusi

- Widzicie, co się dzieje u nas. My widzimy, co się dzieje wokół Rosji. Byliśmy zmuszeni odpowiadać, widząc nieprzyjacielskie kroki ze strony bloku NATO u naszych granic - oznajmił białoruski prezydent.

Jak dodał, "są na to wszelkie dowody, nieważne, jak by się nie tłumaczyli". Wśród nich wymienił: "przerzut amerykańskich i innych jednostek z głębi natowskiego terytorium do granic Białorusi, w szczególności samolotów F-16". Według niego przerzucono "16 albo 18 samolotów".

Rozmieszczenie armii

- Rozmieściliśmy praktycznie połowę naszej białoruskiej armii. Faktycznie kontrolujemy zachodnie granice z Litwą i Polską. I, jak często mówię, faktycznie okrążyliśmy Grodno, żeby przeciwstawiać się tym zagrożeniom - powiedział Łukaszenka.

Prezydent podkreślił, że "spokojnego życia nie będzie, ale Białoruś jest w pełni zdeterminowana, by obronić swoją suwerenność i niepodległość" - napisała białoruska państwowa agencja BiełTA.

pkur

Czytaj także

Wysoka frekwencja w wyborach na Białorusi. Zagłosowała już ponad połowa obywateli

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 13:35
Frekwencja w wyborach prezydenckich na Białorusi na 12:00 wynosi 54 proc. Poinformowała o tym szefowa białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej Lidzija Jarmoszyna. Jak dodała, w związku tym wybory już uznane są za ważne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukaszenka morduje własny naród". Rosyjski opozycjonista wzywa rodaków do pomocy Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 12:20
- Alaksandr Łukaszenka morduje własny naród - powiedział Polskiemu Radiu rosyjski opozycjonista Artiom Ważenkow. Działacz ruchu "Otwarta Rosja" był przetrzymywany w mińskim areszcie, gdzie go bito i znęcano się nad nim psychicznie. Rosjanin apeluje do swoich rodaków, aby wsparli protestujących Białorusinów i nie dopuścili do wysłania rosyjskich wojsk do sąsiedniego kraju. Na Białorusi trwają antyprezydenckie demonstracje, tłumione przez milicję i OMON.
rozwiń zwiń