X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Litwa: manewry z udziałem żołnierzy USA. Potrwają dłużej niż zakładano

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 00:45
Na wschodzie Litwy rozpoczynają się manewry wojskowe, w których wezmą udział amerykańscy żołnierze. Ćwiczenia mają potrwać dłużej niż pierwotnie planowano.
Wojskowe manewry żołnierzy NATO na Litwie potrwają do października
Wojskowe manewry żołnierzy NATO na Litwie potrwają do październikaFoto: Kunlanan Yarist/ Shutterstock

Jeszcze w lipcu litewski resort obrony zapowiadał, że wrześniowe manewry, które są częścią ćwiczeń Atlantic Resolve, potrwają dwa tygodnie. Teraz władze informują, że amerykańscy żołnierze wraz z sojusznikami będą szkolić się dłużej - nawet do października.

663 b-52 free.jpg
Amerykańskie bombowce nad Polską. Szef MON: razem budujemy silną pozycję Polski

Ćwiczenia zapoczątkowane w 2014 roku

Amerykanie na manewry przywożą czołgi Abrams, pojazdy opancerzone Bradley oraz inny ciężki sprzęt wojskowy. Z Polski na Litwę przybędzie batalion składający się z blisko 900 amerykańskich żołnierzy.

Litewskie ministerstwo obrony zapewnia, że ćwiczenia były zaplanowane wcześniej i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek sąsiadowi.

Czytaj także: 

Atlantic Resolve to amerykańska inicjatywa, którą zapoczątkowano po rosyjskiej agresji na Ukrainę w 2014 roku. Ma na celu wspólne ćwiczenia jednostek USA z wojskami państw Europy Środkowej i Wschodniej. Ćwiczenia prowadzone są na terenach, na których mogłyby być prowadzone prawdziwe działania wojenne.


mbl

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Litwa wojsko NATO

Czytaj także

Manewry Bull-Run 12. Szef MON: jesteśmy gotowi na odpowiedź, gdyby doszło do naruszenia granic NATO

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 16:56
- Jesteśmy przygotowani, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Jesteśmy gotowi do współdziałania, jesteśmy przygotowani, żeby odpowiedzieć, gdyby doszłoby do naruszenia granic państw NATO - zapewnił szef MON Mariusz Błaszczak podczas sojuszniczych manewrów wojskowych Bull-Run 12.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PAP: zielone światło od NATO dla nowych planów obronnych Polski i państw bałtyckich

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 23:17
- Decyzja zapadła już w grudniu podczas szczytu w Londynie, jednak teraz ostatecznie udało się rozwiązać wszelkie kwestie techniczne - powiedziało PAP źródło dyplomatyczne w Sojuszu. 
rozwiń zwiń