X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja wysyła kontyngent wojskowy na Białoruś. Niezależni komentatorzy ostrzegają

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 15:26
Rosja wysyła na Białoruś kontyngent wojskowy - poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Resort w specjalnym komunikacie przypomniał, że w poniedziałek rozpoczynają się rosyjsko - białoruskie manewry "Słowiańskie Braterstwo 2020".
Manewry rosyjskiej armii
Manewry rosyjskiej armiiFoto: PAP/Vladimir Smirnov

łukasznka 1200.jpg
Poseł PiS: nie chodzi o to, żeby zamienić Łukaszenkę na inną osobę przychylną Putinowi

Ministerstwo wskazało, że wspólne manewry wojskowe zostały zaplanowane w ubiegłym roku. Zgodnie z programem ćwiczeń, na Białoruś specjalnymi pociągami pojechało trzystu spadochroniarzy i 70 jednostek ciężkiego sprzętu.

Manewry mają odbyć na poligonie w okolicach Brześcia przy polskiej granicy. Wcześniej prezydent Alaksandr Łukaszenka pod pozorem zagrożenia ze strony NATO przerzucił część jednostek do obwodu grodzieńskiego graniczącego z Polską i Litwą.

Posłuchaj
00:42 10626958_1.mp3 Rosja wysyła żołnierzy na Białoruś (IAR)

Dodatkowe rezerwy

Rosyjscy komentatorzy niezależni ostrzegali, by Moskwa w żaden sposób nie angażowała się militarnie na Białorusi, w sytuacji, gdy trwają tam antyprezydenckie protesty. Z tego właśnie powodu z uczestnictwa w ćwiczeniach wycofała się Serbia.

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy poinformowała, że na granicę z Białorusią przerzucono dodatkowe rezerwy funkcjonariuszy, którzy mają wzmocnić dotychczasowe patrole. Są wśród nich jednostka szybkiego reagowania DOZOR i patrole z psami. Ponadto granica jest monitorowana z powietrza, w tym za pomocą dronów. Jak czytamy w oświadczeniu ukraińskich pograniczników, wzmocnienie środków bezpieczeństwa ma zapobiec prowokacjom, w tym, jak napisano, nielegalnemu przekraczaniu granicy przez grupy osób.

tvp.info/pkur


Czytaj także

"Musi dojść do porozumienia USA i Rosji". Artur Wróblewski o warunku zmian na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 10:30
- Sankcje frontalne, nakładane sektorowo na Rosję, mogą wpłynąć na Kreml by odpuścił Mińsk - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski. Gośćmi audycji byli też publicyści: Miłosz Manasterski i Krzysztof Karnkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycja mówi o fałszerstwach. Rosjanie wybierają władze lokalne

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 09:34
Rosjanie wybierają przedstawicieli władz lokalnych. Głosowanie rozpoczęło się w piątek i zakończy dziś o 20.00 według czasu obowiązującego dla poszczególnych regionów Federacji Rosyjskiej. 
rozwiń zwiń