X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Bruksela próbuje postawić Polskę do kąta". Publicyści o orędziu o stanie Unii

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 09:41
- Pytanie, czy z przemówienia wynika, że pani von der Leyen zamierza zmieniać prawo czy je łamać - zastanawiał  się w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna").
Ursula von der Layen podczas orędzia o stanie Unii
Ursula von der Layen podczas orędzia o stanie UniiFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Ursula von der Leyen przedstawiła w Parlamencie Europejskim orędzie o stanie Unii. Zaproponowała między innymi zwiększenie redukcji emisji CO2 z 40 do 55 procent w 2030 roku. Zapowiedziała nowy pakt migracyjny, wzmocnienie praw osób LGBT i walkę z rasizmem oraz homofobią.

Czytaj więcej:

Agaton Koziński ocenił, że w przemówieniu było dużo elementów "pod publiczkę". - Widać, że pani von der Leyen zależało na tym, żeby o tym orędziu się mówiło - stwierdził. Dodał, że pojawiło się w nim "wiele zręcznych sformułowań, zgrabnych bon motów i jednozdaniowych wrzutek publicystycznych". - Nie dostrzegłem czegoś, czego bym bardziej poszukiwał w tego typu przemówieniach, czyli jakiegoś zwartego pomysłu - podsumował publicysta.


Posłuchaj
22:37 PR24_MPLS 2020_09_17-08-35-12.mp3 Publicyści o orędziu o stanie Unii Europejskiej ("Debata Poranka"/Polskie Radio 24)

 

Otwarte kwestie po orędziu

facebook ryszard legutko 1200.jpg
Ryszard Legutko: UE jest dziś w gorszej kondycji niż 10 lat temu, a KE mówi o świetlanej przyszłości

Grzegorz Osiecki odniósł się do kwestii zarzutów o dyskryminację osób LGBT w Polsce związanych z tzw. strefami wolnymi od LGBT. - Stały się takim memem w Brukseli, który pomaga postawić Polskę do kąta - ocenił. Dodał, że zauważalne w orędziu było "podkręcenie tempa w kwestii zielonego ładu".

Dziennikarze odnieśli się również do zaproponowania głosowania większościowego, co nie wynikało z traktatów.

- Pytanie, czy z przemówienia wynika, że pani von der Leyen zamierza zmieniać prawo czy je łamać - zachęca do zmiany traktatu, czy omija go. Bo tego nie wyjaśniła - ocenił Tomasz Sakiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"), Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 17.09.2020

Godzina emisji: 08.35

Polskie Radio 24/IAR