more_horiz
Wiadomości

Rosyjska Prokuratura Generalna chce przesłuchać Nawalnego. Wysłano wniosek do Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 15:27
Rosyjska Prokuratura Generalna chce przesłuchać Aleksieja Nawalnego i poznać szczegóły jego podróży do Nowosybirska i Tomska. Prokuratura i służby przesłały wniosek do niemieckiego ministerstwa sprawiedliwości.
Kreml. Zdjęcie ilustracyjne
Kreml. Zdjęcie ilustracyjneFoto: FOTOGRIN/shutterstock

Śledczy chcą dowiedzieć się, kto zaplanował podróż służbową Nawalnego i kto mu w niej towarzyszył - od momentu wyjazdu z Moskwy do czasu hospitalizacji w Omsku. Śledczy są też zainteresowani tym, dlaczego podczas pobytu w Tomsku Nawalny zmienił pokoje hotelowe.

1200_Nawalny_PAP.jpg
Jeden z twórców Nowiczoka przeprosił Aleksieja Nawalnego

Niemiecki resort sprawiedliwości otrzymało dokument strony rosyjskiej i jest w trakcie jego analizy.

Aleksiej Nawalny został przewieziony na leczenie do Niemiec z Rosji po tym, gdy w ubiegłym miesiącu otruto go środkiem bojowym nowiczok. Najpierw otrucie potwierdziły badania niemieckich toksykologów, następnie stwierdziły to również laboratoria francuskie i szwedzkie. Kilka dni temu szef unijnej dyplomacji zaapelował o przyspieszenie prac nad sankcjami dla Rosji za łamanie praw człowieka.

Wczoraj rosyjski opozycjonista zamieścił w internecie zdjęcie, z którego wynika, że porusza się o własnych siłach. Obecnie przebywa w berlińskiej klinice Charite.

kb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem