X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bułgarska "Panorama" bez polityków. Nerwowo przed budynkiem telewizji

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 04:20
Po raz pierwszy w swojej historii najstarszy program publicystyczny bułgarskiej telewizji publicznej "Panorama" ukazał się bez udziału polityków.
Zamieszki w Sofii we wrześniu
Zamieszki w Sofii we wrześniuFoto: PAP/EPA/Borislav Troshev
  • "Panorama" to czołowy, sześćdziesięciominutowy program komentatorski bułgarskiej telewizji, ukazujący się od połowy lat 70, emitowany w piątki, po wieczorowych wiadomościach
  • Od ponad 20 lat miał ustalony format i uczestniczyli w nim: przedstawiciel władz, opozycji, analityk
  • Oraz rozmówca niezwiązany z polityką: człowiek świata kultury lub nauki, działacz społeczny

Od kilku tygodni przedstawiciele władz mieli problemy z udziałem w nim. Uczestnicy antyrządowych protestów czekali na nich przed wejściem do budynku telewizji gwiżdżąc i rzucając jajkami. Pod silną ochroną policji z budynku wyprowadzano minister pracy i polityki socjalnej, szefową klubu poselskiego partii rządzącej GERB, europosła tej partii. Za deputowanym tureckiego Ruchu na rzecz Praw i Swobód demonstranci biegli po ulicy. Wygwizdano socjologa, który obraził protestujących i pokazał im nieprzyzwoity gest.

W odróżnieniu od nich przedstawiciele opozycji spokojnie opuszczali telewizyjny budynek. Liderkę Bułgarskiej Partii Socjalistycznej, co prawda wygwizdano, lecz niczym nie obrzucano i spokojnie odeszła ulicą, poseł tej partii w ubiegły piątek długo rozmawiał z protestującymi.

eastnews bułgaria protesty 1200.jpg
"Europo, nie zamykaj swoich oczu". Apel organizatorów antyrządowych protestów w Bułgarii

Przepychanki przed budynkiem telewizji

Przed ostatnim wydaniem programu redakcja "Panoramy" poinformowała, że nie zaprosi polityków, program odbędzie się bez ich udziału. Tak też się stało.

W piątkowym programie wziął udział – po raz pierwszy od początku trwających od 100 dni protestów domagających się ustąpienia premiera, prokuratora generalnego i rozpisania nowych wyborów – jeden z jego organizatorów oraz politolodzy i socjolog.

Mimo tej zmiany napięcie przed budynkiem telewizji nie spadło. Protestujący domagali się dymisji szefa telewizji, oskarżając go o tendencyjne informowanie opinii publicznej o społecznym proteście. Zażądali też dostępu do studia telewizyjnego, gdzie zamierzali na żywo poinformować o swoich postulatach. Interweniowała policja, doszło do przepychanek. Nikt nie został aresztowany.

Na razie nie wiadomo czy decyzja redakcji "Panoramy" dotyczyła tylko programu w miniony piątek, czy też będzie obowiązywać w kolejnych tygodniach. Protesty społeczne w Bułgarii trwają.

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ucieczka nie uratuje was przed hańbą". Antyrządowe protesty w Bułgarii, doszło do starć z policją

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 11:44
Przed parlamentem Bułgarii w środę, w dniu rozpoczęcia jego jesiennej sesji, zebrał się tłum demonstrujący przeciwko rządowi Bojko Borisowa. Doszło do starć z siłami bezpieczeństwa. Prezydent Bułgarii Rumen Radew poparł protest i zażądał dymisji premiera oraz jego gabinetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starcia podczas antyrządowych demonstracji w Bułgarii. Są ranni

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 01:57
W stolicy Bułgarii Sofii doszło do starć ulicznych w czasie antyrządowych demonstracji. Co najmniej 55 osób zostało rannych, a prawie sto zatrzymano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historyczny i polityczny". Ekspert o sporze Bułgarii z Macedonią Północną o język

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 20:37
Jeszcze niedawno społeczność międzynarodowa cieszyła się z zakończenia sporu o nazwę Macedonii Północnej, co otworzyło Skopje drogę do rozmów o integracji kraju z NATO i Unią Europejską. I kiedy wydawało się, że wszystkie przeszkody przed podjęciem takich rozmów zostały przełamane, nieoczekiwanie pretensje zgłosiła Bułgaria. Tomasz Żornaczuk z PISM podkreśla, że to historyczny i polityczny spór o język.
rozwiń zwiń