X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"UE nie może sobie pozwolić na kompromis". Soros atakuje Polskę i Węgry

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 21:15
George Soros wezwał Unię Europejską, by nie uginała się pod sprzeciwem Polski i Węgier ws. powiązania budżetu UE z praworządnością - informuje portal Business Insider. Miliarder uderzył również w Jarosława Kaczyńskiego oraz Viktora Orbána.
George Soros podkreślił, że Unia Europejka ma sposób na obejście weta
George Soros podkreślił, że "Unia Europejka ma sposób na obejście weta"Foto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND
Unia Europejska 1200 free
Nierówne traktowanie i podwójne standardy w UE. Premier podał konkretne przykłady

Jak opisuje Soros w artykule dla "Project Syndicate", Unia Europejska "nie może sobie pozwolić na kompromis" ws. praworządności i pieniędzy przekazywanych państwom członkowskim. Miliarder podkreśla przy tym, że Polska i Węgry "wiedzą, iż naruszają praworządność w skandaliczny sposób i nie chcą ponosić tego konsekwencji".

Czytaj także:

"Premierowi Węgier Viktorowi Orbánowi i - w nieco mniejszym stopniu - Jarosławowi Kaczyńskiemu, który de facto rządzi Polską, nie chodzi tak bardzo o sprzeciwienie się samemu abstrakcyjnie pojmowanemu konceptowi praworządności. Dla nich praworządność w praktyce oznacza ograniczenie indywidualnej i politycznej korupcji. Ich weto to desperackie zagranie ludzi, którzy wielokrotnie dopuszczali się łamania prawa" - podkreśla miliarder.

Soros wyjaśnia, że mimo iż decyzja Polski i Węgier może wydawać się szokująca, to Unia Europejka ma sposób na obejście weta i wdrożenie zasady powiązania budżetu oraz wypłat środków z UE z praworządnością. "Pytanie, czy UE, z kanclerz Angelą Merkel prawdopodobnie jako liderką, będzie w stanie zebrać polityczną wolę" - zaznacza.

***

Państwa członkowskie nie osiągnęły jednomyślności w sprawie wieloletniego budżetu UE i decyzji odnoszących się do funduszu odbudowy. Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania środków unijnych z przestrzeganiem zasad praworządności. Rozporządzenie przyjęto większością kwalifikowaną państw członkowskich.

businessinsider.com.pl/tvp.info/PAP
pb

Czytaj także

Premier wskaże prawne aspekty weta wobec budżetu UE. Zapowiedział uchwałę

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 19:35
- Chcę zaproponować na jutro uchwałę, w której będą ujęte wszystkie aspekty ws. budżetu UE od strony prawnej, legislacyjnej i regulacyjnej, najważniejsze, o których powiedziałem w Sejmie - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szynkowski vel Sęk: mechanizm warunkowości to próba obejścia traktatów unijnych

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 08:23
- Mamy do czynienia w odniesieniu do Polski z próbą obejścia traktatów mechanizmem warunkowości, który - w mojej opinii i w opinii także polskiego rządu - nie ma właściwego umocowania prawnego w traktatach - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szukamy możliwości kompromisu". Piotr Müller o unijnych negocjacjach ws. budżetu i praworządności

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 09:00
– Szukamy możliwości kompromisu, ale nie ma i nie będzie zgody na takie rozwiązania, które są niezgodne z traktatami unijnymi i takimi, które są niezgodne z konkluzjami Rady Europejskiej z lipca – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń