X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znamy nowego prezydenta USA. Kolegium Elektorów potwierdza zwycięstwo Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 23:46
- Zgodnie z oczekiwaniami Kolegium Elektorów wybrało w poniedziałek na 46. prezydenta USA Demokratę Joe Bidena, a Kamalę Harris na wiceprezydent. Do ich zaprzysiężenia dojdzie 20 stycznia.
Joe Biden
Joe BidenFoto: Oscar Ivan Lopez/ Shutterstock

78-letni Biden, zwycięzca amerykańskich wyborów prezydenckich z 3 listopada, po głosowaniu elektorów w Kalifornii jest pewien 302 głosów elektorskich, a jego rywal Republikanin Donald Trump 232. Do wygranej potrzeba co najmniej 270.

1200_Trump_PAP.png
Sąd Najwyższy USA odrzucił pozew Teksasu. To praktycznie zamyka drogę Trumpowi

Jako ostatni zbiorą się elektorzy na Hawajach, którzy głosy za swój stan powinni oddać po godzinie pierwszej w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

W Kolegium Elektorów, w którym są reprezentanci wszystkich 50 stanów oraz Dystryktu Kolumbii, nie odnotowano w tym roku żadnych "wiarołomnych elektorów". Wszyscy zagłosowali na tych kandydatów, którzy wygrali w głosowaniu powszechnym w ich stanach.

Kolegium Elektorów ostatecznie wybierze prezydenta kraju dopiero w poniedziałek Kolegium Elektorów ostatecznie wybierze prezydenta kraju dopiero w poniedziałek

pkr

Czytaj także

Wybory w USA. Dr Agnieszka Bryc: Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 20:11
- Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę, a jeśli jest politykiem odpowiedzialnym, powinien odpowiadać za stabilność wewnątrz kraju. Jego oskarżenia podważają tymczasem bezpieczeństwo państwa i jego stabilność - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zachowywali się tak, jakby z góry znali wynik". Trump powtarza tezę o wyborczych oszustwach

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 04:46
Prezydent USA Donald Trump po raz kolejny oświadczył, że podczas listopadowych wyborów prezydenckich doszło do oszustw na wielką skalę i wyraził przekonanie, że to jemu, a nie Joe Bidenowi, należy się zwycięstwo. Wystąpienie prezydenta USA miało miejsce dzień po tym, jak prokurator generalny USA zapewnił, że podczas głosowania nie stwierdzono poważnych nieprawidłowości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Legutko o sytuacji po wyborach w USA: monopol liberalno–lewicowy na świecie się umacnia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 07:35
- Zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA oznacza, że monopol liberalno–lewicowy na świecie się umacnia. Nurtom konserwatywnym w tej rzeczywistości będzie trudniej - mówi europoseł, szef EKR profesor Ryszard Legutko. Jak dodał, wybory pokazały też, że społeczeństwo amerykańskie jest bardzo podzielone.
rozwiń zwiń