more_horiz
Wiadomości

Europosłowie będą dziś debatować o przyszłych relacjach UE z Wlk. Brytanią

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 04:59
W Parlamencie Europejskim odbędzie się dziś debata o negocjacjach Unii z Wielką Brytanią w sprawie nowej umowy handlowej i o wzajemnych przyszłych relacjach.
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli
Siedziba Parlamentu Europejskiego w BrukseliFoto: thekovtun / Shutterstock.com

Czasu na uzgodnienia jest coraz mniej. Jeśli do końca roku nie będzie porozumienia, wtedy od stycznia relacje Brukseli z Londynem nie będą regulowane żadną umową i odbywać się będą na ogólnych zasadach Światowej Organizacji Handlu z cłami i limitami eksportowymi.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej po czwartkowej rozmowie telefonicznej z premierem Wielkiej Brytanii napisała, że w negocjacjach nastąpił znaczący postęp w wielu kwestiach, ale że wciąż utrzymują się duże różnice zdań, głównie w rybołówstwie.

Czytaj także:

  CZYTAJ RÓWNIEŻ
  shutterstock johnson von der leyen free 1200.jpg
  Brexit: kolejna rozmowa Johnson-Von der Leyen, Londyn chce ustępstw ze strony Brukseli

  "Wąska" droga do porozumienia

  Ursula von der Leyen dodała, że zbliżenie stanowisk będzie bardzo wymagające. Podobnie relacjonowała przedwczoraj stan negocjacji europosłom.

  - Nie wiadomo, czy będzie porozumienie, czy też nie, ale jest droga do porozumienia. Ona jest wąska, jednak odpowiedzialność nakazuje spróbować. Najbliższe dni będą kluczowe - powiedziała przewodnicząca Komisji.

  ms

  Zobacz także

  Zobacz także