more_horiz
Wiadomości

Biden objęty procedurą impeachmentu? Polityk Partii Republikańskiej zapowiada wniosek w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 18:06
- 21 stycznia 2021 r. złożę akta impeachmentu przeciwko Joe Bidenowi za nadużycie władzy - napisała na Twitterze Marjorie Taylor Greene, członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Republikańskiej.
Joe Biden
Joe BidenFoto: VP Brothers / Shutterstock.com

joe biden free shutt 1200 .jpg
Znamy nowego prezydenta USA. Kolegium Elektorów potwierdza zwycięstwo Joe Bidena

Greene ogłosiła swój plan na Twitterze po tym, jak Izba kontrolowana przez Demokratów oskarżyła Donalda Trumpa o podżeganie do powstania. Greene była wśród 197 przedstawicieli Izby Reprezentantów, którzy bronili prezydenta. 232 kongresmenów zagłosowało ostatecznie "za" artykułem impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, wśród nich znalazło się 10 Republikanów. 

- Musimy upewnić się, że nasi liderzy są odpowiedzialni. Nie możemy mieć prezydenta Stanów Zjednoczonych, który byłby skłonny nadużywać władzy i być łatwo wykupiony przez zagraniczne rządy, chińskie oraz ukraińskie przedsiębiorstwa energetyczne - tłumaczyła swoją decyzję w stacji Newsmax.

Greene przyznała, że "naród amerykański potrzebuje nadziei i musi wiedzieć, że w Kongresie są Republikanie, którzy są gotowi stanąć do walki o nich, bez względu na to, czy są w mniejszości, niezależnie od tego, czy mają wszystko przeciwko sobie".

Kolegium Elektorów ostatecznie wybierze prezydenta kraju dopiero w poniedziałek

dn/Twitter/Independent

Zobacz także

Zobacz także