more_horiz
Wiadomości

Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 2 mln. Szef WHO: trwa wyścig między wirusem a ludzkością

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 23:19
Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 na świecie przekroczyła 2 miliony. Informują o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii. Do tej pory koronawirusem na świecie zakaziły się 93 miliony osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/Luis Angel Gonzales

Według amerykańskich danych, najwięcej ofiar śmiertelnych koronawirusa - 390 tysięcy - jest w Stanach Zjednoczonych. W Brazylii zmarło 207 tysięcy osób, w Indiach 151 tysięcy, a w Meksyku 137 tysięcy.

1200_koronawirus_PAP.png
"W tym roku nie będzie globalnej odporności na koronawirusa". WHO ostrzega
Posłuchaj
00:52 COVID Cegła IAR.mp3 Pandemia COVID-19 na świecie. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Nowe odmiany koronawirusa

W ostatnich dniach na świecie znów lawinowo rośnie liczba nowych zachorowań. Powodem są prawdopodobnie nowe, znacznie bardziej zaraźliwe odmiany wirusa, wykryte m.in. w Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki, a teraz także w Brazylii.

- To jest wyścig między wirusem, który mutuje, żeby szybciej się rozchodzić, a ludzkością, która poprzez naukę próbuje postawić temu tamę - mówił w czasie wideokonferencji prasowej szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Zobacz także:

Dramatyczna sytuacja w Brazylii

W Brazylii szybki wzrost zachorowań spowodował, że w regionie amazońskim w szpitalach kończy się tlen dla pacjentów. Wielka Brytania z kolei będzie od poniedziałku wpuszczać na swój teren wyłącznie osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

W Niemczech liczba zakażeń przekroczyła 2 miliony, a we Francji liczba ofiar śmiertelnych zbliża się od 70 tysięcy.

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem