more_horiz
Wiadomości

Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 2 mln. Szef WHO: trwa wyścig między wirusem a ludzkością

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 23:19
Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 na świecie przekroczyła 2 miliony. Informują o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii. Do tej pory koronawirusem na świecie zakaziły się 93 miliony osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/Luis Angel Gonzales

Według amerykańskich danych, najwięcej ofiar śmiertelnych koronawirusa - 390 tysięcy - jest w Stanach Zjednoczonych. W Brazylii zmarło 207 tysięcy osób, w Indiach 151 tysięcy, a w Meksyku 137 tysięcy.

1200_koronawirus_PAP.png
"W tym roku nie będzie globalnej odporności na koronawirusa". WHO ostrzega
Posłuchaj
00:52 COVID Cegła IAR.mp3 Pandemia COVID-19 na świecie. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Nowe odmiany koronawirusa

W ostatnich dniach na świecie znów lawinowo rośnie liczba nowych zachorowań. Powodem są prawdopodobnie nowe, znacznie bardziej zaraźliwe odmiany wirusa, wykryte m.in. w Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki, a teraz także w Brazylii.

- To jest wyścig między wirusem, który mutuje, żeby szybciej się rozchodzić, a ludzkością, która poprzez naukę próbuje postawić temu tamę - mówił w czasie wideokonferencji prasowej szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Zobacz także:

Dramatyczna sytuacja w Brazylii

W Brazylii szybki wzrost zachorowań spowodował, że w regionie amazońskim w szpitalach kończy się tlen dla pacjentów. Wielka Brytania z kolei będzie od poniedziałku wpuszczać na swój teren wyłącznie osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

W Niemczech liczba zakażeń przekroczyła 2 miliony, a we Francji liczba ofiar śmiertelnych zbliża się od 70 tysięcy.

jmo

Zobacz także

Zobacz także