X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aleksiej Nawalny skazany na ponad 2,5 roku kolonii karnej. Moskiewski sąd wydał wyrok

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 18:20
Moskiewski sąd pozbawił wolności Aleksieja Nawalnego i odesłał opozycjonistę na 2 lata i 8 miesięcy do łagru. Na polityku ciąży wyrok 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności orzeczony w 2014 r. Moskiewski sąd, ogłaszając odwieszenie wyroku, uwzględnił, że polityk spędził rok w domowym areszcie.
Moskiewski sąd skazał Nawalnego na 2,5 roku kolonii karnej
Moskiewski sąd skazał Nawalnego na 2,5 roku kolonii karnejFoto: PAP/EPA/MOSCOW CITY COURT PRESS SERVICE/HANDOUT
shutter Aleksiej Nawalny protest 1200.jpg
List w obronie Aleksieja Nawalnego. Podpisali się naukowcy z całego świata

Rosyjskie media niezależne relacjonują, że zwolennicy Aleksieja Nawalnego zamierzają stanąć w obronie opozycyjnego polityka. W ciągu dnia, przed budynkiem sądu i na przylegających ulicach policja zatrzymała ponad 350 osób.

Posłuchaj
00:40 10884228_1.mp3 Sąd wysłał Aleksieja Nawalnego do łagru - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Czytaj także:

W 2014 r. Aleksiej Nawalny został skazany na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności w związku z oskarżeniem o finansowe machinacje na szkodę koncernu Yves Rocher. Wykonanie wyroku zawieszono na 5 lat. W połowie stycznia rosyjska służba więziennictwa wystąpiła do sądu o odwieszenie Aleksiejowi Nawalnemu starego wyroku. Funkcjonariusze już po wygaśnięciu okresu próby oświadczyli, że polityk naruszył warunki zawieszenia kary.

moskwa 1200.jpg
Protesty zwolenników Nawalnego w Rosji. Brutalne akcje policji i zatrzymania uczestników demonstracji

Występując przed sądem, Aleksiej Nawalny podkreślił, że podejmowane wobec niego działania organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości są bezprawne i odczytuje je jako osobistą zemstę Władimira Putina oraz prokremlowskich środowisk.

Adwokaci opozycjonisty podkreślili, że jego zatrzymanie, aresztowanie i rozprawa sądowa odbywają się z naruszeniem kodeksu postępowania karnego.

- Obrona Aleksieja Nawalnego odwoła się od decyzji sądu o zamianie wyroku w zawieszeniu na pozbawienie wolności - zapowiedziała adwokat Olga Michajłowa.

Wezwanie do protestu

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego wezwali do protestu na Placu Maneżowym koło Kremla po decyzji sądu, który nakazał zamianę wyroku w zawieszeniu wobec opozycjonisty na wykonanie kary i osadzenie go na 2 lata i 8 miesięcy w kolonii o zwykłym reżimie.

"Zbieramy się teraz na Placu Maneżowym" - zaapelowali współpracownicy Nawalnego na Twitterze moskiewskiego sztabu opozycjonisty.

st/pb

Czytaj także

"Władze boją się okazać strach". Prof. Legucka o protestach w Rosji w obronie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 19:02
Prawie 5,6 tys. osób zatrzymanych po niedzielnych protestach w prawie stu rosyjskich miastach w obronie Aleksieja Nawalnego. W jego sprawie sąd będzie decydował 3 lutego i wtedy okaże się, czy Nawalny trafi do kolonii karnej na 3,5 roku w związku z odwieszeniem mu dawnego wyroku pod pretekstem naruszeń warunków zawieszenia. - Wyjście na ulicę to był akt wielkiej odwagi, bo można było trafić za kraty na kilka lat - mówi prof. Agnieszka Legucka z PISM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działacz: jeśli Kreml nie przejmie kontroli nad internetem, przegra. Nawalnego chce zabić, bo on demontuje ten system

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 21:00
- Dla Kremla propaganda w sieci to słabe ogniwo. Internet - mimo coraz większych represji - wciąż jest przestrzenią wolności. Kreml chce to zmienić. Stara się teraz za wszelką cenę rozwiązać problem braku kontroli nad cyberprzestrzenią, nad sieciami społecznościowymi - ostrzega w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Mark Fejgin, rosyjski działacz, b. adwokat, broniący dawniej opozycjonistów i Ukraińców w Rosji. Podkreśla, że film Aleksieja Nawalnego o korupcji w kręgu Władimira Putina obejrzało 100 mln osób - w ich świadomości reżim funkcjonuje teraz jako ten, który okrada własny naród.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksiej Nawalny przed sądem. Służby więzienne chcą 3,5 roku kolonii karnej dla opozycjonisty

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 11:20
Przedstawiciel rosyjskich służb więziennych poprosił we wtorek w sądzie w Moskwie o uchylenie wyroku w zawieszeniu wobec opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, wydanego w 2014 roku i wykonanie orzeczonej wtedy kary 3,5 roku kolonii karnej.
rozwiń zwiń