X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA przeznaczą 4 mld dolarów na program COVAX. Ma zapewnić szczepionki biednym krajom

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 05:40
Stany Zjednoczone przeznaczą 4 miliardy dolarów na globalny program szczepień przeciwko COVID-19. Decyzje w tej sprawie prezydent USA Joe Biden ogłosi podczas dzisiejszego wirtualnego szczytu przywódców grupy G7 poświęconego walce z pandemią koronawirusa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sam Wordley/ Shutterstock

COVAX to program nadzorowany przez Światową Organizację Zdrowia, którego celem jest dystrybucja do końca tego roku dwóch miliardów szczepionek przeciw COVID-19 do krajów biednych i rozwijających się. Projekt jest zagrożony z powodu niedoboru funduszy.

Posłuchaj
00:56 10916001_1.mp3 USA przeznaczą 4 miliardy dolarów na COVAX. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Podczas dzisiejszego wirtualnego spotkania z przywódcami Kanady, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Unii Europejskiej prezydent Joe Biden zadeklaruje natychmiastowe dofinansowanie COVAX kwotą 2 miliardów dolarów. Kolejne dwa miliardy Amerykanie mieliby wpłacić do końca 2022 roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
sz
Szczepionka Pfizera mniej skuteczna w RPA. Władze kraju rozpoczną szczepienia preparatem J&J

Czytaj również:

Zachęta dla innych

Decyzja USA ma zachęcić rządy innych bogatych państw do większego wsparcia finansowego programu, na który potrzeba co najmniej 15 miliardów dolarów.

Jak informuje portal Politico, rząd Joe Bidena nie przekaże innym krajom szczepionek zakupionych przez USA, dopóki nie zostaną zaszczepieni wszyscy Amerykanie. Propozycję, aby bogate państwa przekazały biedniejszym krajom od 3 do 5 procent swoich szczepionek, złożył prezydent Francji Emmanuel Macron.

ms

Czytaj także

Główny doradca medyczny prezydenta USA apeluje o skrupulatność w podawaniu drugiej dawki szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 05:53
- Główny doradca medyczny prezydenta USA Anthony Fauci mówił w niedzielę o potrzebie podawania w ustalonym terminie ludziom dwu dawek szczepionek ma koronawirusa. Według niektórych najwyższych urzędników służby zdrowia priorytetem winno być podanie pierwszej dawki jak największej liczbie osób.
rozwiń zwiń