more_horiz
Wiadomości

Ponad 2,5 mln ofiar koronawirusa na świecie. Są nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 09:25
Część europejskich krajów zaostrza restrykcje w związku z pandemią koronawirusa. W Europie rośnie liczba nowych zakażeń, a WHO ostrzega, że w sytuacja może się jeszcze pogorszyć.
Szpital zakaźny w Czechach
Szpital zakaźny w CzechachFoto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Węgry wprowadzają od dzisiaj lockdown. Zamknięta została większość sklepów, szkół i przedszkoli. We Włoszech obowiązuje zakaz podróży między regionami, a dodatkowo w miejscach, gdzie sytuacja jest najgorsza zamykane są szkoły. Lockdown na trzy tygodnie wprowadza Finlandia. Niemcy otwierają wprawdzie księgarnie i salony samochodowe, ale większość obostrzeń jest utrzymana do końca miesiąca.

Posłuchaj
00:49 10947956_1.mp3 Sytuacja pandemiczna na świecie. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
frans mid-epa09058870 1200.jpg
Francja: na OIOM-ach pacjentów z koronawirusem najwięcej od końca listopada

Do szkół wracają tymczasem uczniowie w Anglii, gdzie sytuacja nieco się poprawiła. Izrael otwiera restauracje i po raz pierwszy od wielu tygodni zezwala obcokrajowcom na przylot do kraju po tym, jak pierwszą dawkę szczepionki otrzymała już ponad połowa społeczeństwa.

Czytaj także:

Austria tymczasem zawiesiła szczepienia preparatem AstraZeneca po śmierci jednej z zaszczepionych osób. Podawanie preparatu zaczyna Australia, a w należącym formalnie do Indii mieście Dharamsala zaszczepiony został przywódca Tybetańczyków Dalajlama.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 593 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to 116 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

as

Zobacz także

Zobacz także