X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja chce opuścić Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Grozi zerwaniem ponad 70 konwencji

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 09:57
W Moskwie mają się spotkać szefowie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i Dumy Państwowej. Rik Daems i Wiaczesław Wołodin chcą rozmawiać o sankcjach nałożonych na Rosję przez kraje Unii Europejskiej, pretensjach Moskwy do światowych koncernów internetowych i ewentualnym wyjściu Rosji ze Zgromadzenia Parlamentarnego.
Kreml wezwał ambasadora w USA w związku z wywiadem, jakiego udzielił Joe Biden
Kreml wezwał ambasadora w USA w związku z wywiadem, jakiego udzielił Joe BidenFoto: Shutterstock.com / Konstantin Aksenov
policja rosja moskwa 663.jpg
Moskiewska policja wtargnęła na konferencję niezależnych deputowanych. Zatrzymano 150 osób

Rosja od siedmiu lat grozi wyjściem ze Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Posłuchaj
00:41 Rosja Jastrzębski IAR.mp3 Szef ZPRE ma się spotkać z przedstawicielami rosyjskich władz. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Czytaj również:

Czy Rosja opuści ZPRE?

Najpierw pretekstem było odebranie rosyjskim parlamentarzystom prawa głosu, w związku z aneksją Krymu i wojną w Donbasie. Prawo to zostało przywrócone w 2019 r. Teraz Moskwa ma pretensje o rezolucje potępiające jej agresywną politykę zagraniczną oraz łamanie praw człowieka i wolności obywatelskich.

W lutym Rosja odmówiła wykonania postanowienia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który nakazał wypuszczenie z aresztu Aleksieja Nawalnego. Rosyjscy komentatorzy niezależni przypominają, że wyjście Moskwy ze Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy oznacza zerwanie ponad 70 konwencji i umów międzynarodowych.

jmo

Czytaj także

Sankcje UE wobec Rosjan za aresztowanie Aleksieja Nawalnego ostatecznie zaakceptowane

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 13:31
Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że została sfinalizowana procedura pisemna w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sankcje za podważenie integralności terytorialnej Ukrainy zostaną przedłużone. Jest zgoda ambasadorów państw UE

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 11:11
Ambasadorowie państw UE uzgodnili w środę przedłużenie sankcji o sześć miesięcy wobec 177 osób i 48 podmiotów, którym zarzuca się podważanie integralności terytorialnej Ukrainy - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ONZ: 45 państw domaga się uwolnienia Aleksieja Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 20:38
Podczas sesji Rady Praw Człowieka ONZ 45 państw, wśród nich Polska, podpisało apel o natychmiastowe uwolnienie Aleksieja Nawalnego, skazanego w Rosji na 2,5 roku łagru. Wniosek w imieniu apelujących krajów odczytał w Genewie stały przedstawiciel Polski przy tamtejszym biurze ONZ Zbigniew Czech.
rozwiń zwiń