more_horiz
Wiadomości

Jest pierwsze miejsce na świecie, gdzie zaszczepiono całą dorosłą populację. Mieli w tym udział Brytyjczycy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 10:51
Od środy pierwszym miejscem na świecie, w którym zaszczepiono całą dorosłą populację przeciw COVID-19 jest Gibraltar. To zamorskie terytorium Wielkiej Brytanii zamieszkane jest przez ok. 33 tys. osób.
Szczepionka firmy AstraZeneca; zdjęcie ilustracyjne
Szczepionka firmy AstraZeneca; zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/NEIL HALL

- Gibraltar stał się w środę pierwszym miejscem na świecie, w którym przeciw COVID-19 zaszczepiono całą dorosłą populację - ogłosił w czwartek brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

shutterstock koronawirus free świat 1200.jpg
Trzecia fala koronawirusa. W Europie zamykają się kolejne kraje

Przemawiający w Izbie Gmin Hancock dodał, że Wielka Brytania pomaga Gibraltarowi, przekazując mu środki ochrony osobistej, a także testy na obecność koronawirusa. Zaznaczył również, że rząd w Londynie dostarczył szczepionki przeciw Covid-19 do wszystkich swoich terytoriów zamorskich.

Czytaj także:

Od początku pandemii na Gibraltarze zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 4269 osób, z których 94 zmarły. Szczyt zachorowań nastąpił na początku stycznia, a najwięcej zgonów notowano w połowie tego miesiąca - wynika z zestawienia agencji Reutera. W ciągu ostatnich siedmiu dni wykrywano tam średnio dwie infekcje dziennie. Jak donoszą lokalne media, za aktywne uznaje się tam obecnie 25 infekcji.

st

Zobacz także

Zobacz także