more_horiz
Wiadomości

Rozmowy w Budapeszcie. Salvini: jestem zaszczycony spotkaniem z premierami Polski i Węgier

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 14:55
- Czuję się zaszczycony zaproszeniem do Budapesztu na spotkanie z premierami Węgier Viktorem Orbanem i Polski Mateuszem Morawieckim - oświadczył lider prawicowej włoskiej Ligi Matteo Salvini. Spotkanie premierów odbędzie się w czwartek.
Matteo Salvini
Matteo SalviniFoto: Daniele de Gregorio / Shutterstock.com

- W Budapeszcie spotkam się z dwoma premierami, by porozmawiać o poważnych sprawach i jestem zadowolony, że spotyka mnie zaszczyt, że zostanę przez nich przyjęty, mimo że nie jestem premierem - powiedział dziennikarzom przywódca współrządzącego Włochami prawicowego ugrupowania.

shutterstock morawiecki orban salvini 1200.jpg
Spotkanie Morawiecki-Orban-Salvini. Premier: będziemy dyskutować o sprawach europejskich

Nowa grupa w Parlamencie Europejskim?


- Polityczne spory zostawiam dziennikarzom z fantazją - dodał Salvini, pytany o możliwe polityczne reakcje we Włoszech na jego rozmowy z szefami obu rządów, których tematem ma być porozumienie w sprawie wspólnych wartości.

Wcześniej Matteo Salvini ujawnił, że jest w kontakcie z Polakami i Węgrami w sprawie powołania nowej grupy w Parlamencie Europejskim po wystąpieniu Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej. Przeprowadził na początku marca wideo-konferencję z premierem Morawieckim. 

as

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem