X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziennikarze będą traktowani jak demonstranci. Białoruś zapowiada zmiany w kodeksie karnym

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 17:49
Na Białorusi dziennikarze którzy przyjdą obserwować nielegalne demonstracje, będą traktowani tak jak ich uczestnicy. Projekt zmian w kodeksie karnym przygotowali białoruscy deputowani.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: ToskanaINC/ Shutterstock

MSZ_Przydacz_IAR.jpg
"Nie ma i nie będzie zgody na represjonowanie Polaków". Marcin Przydacz o aresztowaniach na Białorusi

"Tak będzie prawidłowo"

Szef prorządowego ugrupowania "Biała Ruś" Hienadź Dawydźka powiedział, że zmiany które mają być uchwalone w ustawie o mediach przewidują, że kiedy akcja protestu odbywa się bez zgody władz to każdy dziennikarz który na niej się znajdzie nie będzie traktowany jako dziennikarz, a jako obywatel który uczestniczy w nielegalnej akcji.

- Ja uważam, że tak będzie prawidłowo - powiedział Dawydźka , który w przeszłości był szefem Białoruskiej Telewizji państwowej.

Czytaj także:


Posłuchaj
00:42 belarus-protesty-.mp3 Na Białorusi dziennikarze którzy przyjdą obserwować nielegalne demonstracje będą traktowani tak jak ich uczestnicy. Projekt zmian w kodeksie karnym przygotowali białoruscy deputowani - relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Deputowany do białoruskiego parlamentu ocenił, że demonstracje są często organizowane po to aby napisały o nich media. Zaznaczył, że dziennikarze na Białorusi powinni byc "lojalni" i "przestrzegać prawa".


mbl

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Białoruś

Czytaj także

Talaga: wspólnota międzynarodowa straciła zdolność naciskania na Aleksandra Łukaszenkę

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 11:41
- Oddziaływanie Zachodu na Aleksandra Łukaszenkę miało sens, gdy ten balansował między Rosją a państwami zachodnimi. Wtedy można mu było położyć na stole nie tylko pałkę, ale też marchewkę. Teraz nie mógłby jej nawet wziąć, bo oznaczałoby to upadek jego reżimu - powiedział Andrzej Talaga, ekspert ds. międzynarodowych z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukaszenka to mentalny Sowiet, szuka wrogów na zewnątrz". "Politico" o grze kartą Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 15:35
Aleksander Łukaszenka gra na Białorusi kartą Polski i zaostrza napięcia z Warszawą - pisze "Politico", wskazując, że jest to strategia tworzenia "zewnętrznego wroga". Portal wskazuje, że autorytarny przywódca Białorusi wykorzystuje organy ścigania przeciwko przywódcom niewielkiej mniejszości etnicznej Polski.
rozwiń zwiń