X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad 100 osób zaraziło się koronawirusem mimo zaszczepienia. Dwie z nich nie żyją

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 03:00
W stanie Waszyngton ponad 100 osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 uzyskało pozytywny wynik na jego obecność w organizmie. Tamtejsze władze argumentują, że jest to nikły procent poddanych szczepieniom.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: penofoto / Shutterstock.com
  • Jak powiadomił Departament Zdrowia stanu Waszyngton spośród 1,2 miliona ludzi w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 epidemiolodzy wykryli dowody na 102 przypadki obecności wirusa
  • Poczynając od 1 lutego odnotowali to w 18 hrabstwach. Jak obliczono stanowi to mniej niż 0,01 proc. w pełni zaszczepionych
  • U większość z tych osób objawy były łagodne lub nie było ich w ogóle

Z informacji stanowych władz wynika jednak, że co najmniej osiem osób zostało hospitalizowanych. Badane są też dwa przypadki, w których szczepione osoby zmarły. Obydwie miały ponad 80 lat i doświadczały już wcześniej problemów zdrowotnych.

- Odkrycie takich przypadków dowodzi, że nawet jeśli zostałeś zaszczepiony, nadal musisz nosić maseczkę, zachowywać dystans społeczny i myć ręce, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na inne osoby, które nie zostały zaszczepione - podkreślił cytowany przez stację ABC dr Umair Shah, sekretarz ds. zdrowia stanu Waszyngton.

szwecja komunikacja miejska covid koronawirus free shutt 1200 .jpg
Nawet Szwecja nie luzuje obostrzeń. "Sytuacja jest poważna"

"Każda szczepionka zapobiega ciężkiej chorobie i śmierci"

Badania kliniczne na dużą skalę potwierdzają, że preparaty przeciwko COVID-19 zmniejszają ryzyko zarażenia się u osób zaszczepionych nawet do 95 proc. w porównaniu z tymi, którzy tego nie zrobili. Ponieważ jednak szczepionki nie są w 100 proc. skuteczne w zapobieganiu infekcjom, można spodziewać się niewielkiego odsetka przypadków zakażeń.

- Należy pamiętać, że każda szczepionka dostępna obecnie na rynku w większości przypadków zapobiega ciężkiej chorobie i śmierci. (…) Jeśli tylko ludzie się kwalifikują, powinni poddać się szczepieniom i zachęcać przyjaciół, bliskich i współpracowników, aby robili to samo - apelował Shah.

Czytaj także: 

Stan Waszyngton zarejestrował co najmniej 363 235 potwierdzonych przypadków wirusa i 5237 zgonów. Zgodnie z danymi Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore ponad 16 proc. populacji jest w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

Tymczasem firma Pfizer ogłosiła w środę, że jej preparat przeciwko COVID-19 jest w 100 proc. skuteczny w szczepieniu nastolatków w wieku od 12 do 15 lat. Zachęcała by poddawali się niemu uczniowie szkół średnich przed rozpoczęciem jesienią nauki.

ks

Czytaj także

Antyszczepionkowa propaganda w sieci. Opublikowano raport o "dezinformacyjnej dwunastce"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 23:35
Grupa dwunastu wpływowych aktywistów antyszczepionkowych jest odpowiedzialna za 65 proc. szkodliwych i niebezpiecznych materiałów dezinformujących o szczepionkach, które ukazują się w sieciach społecznościowych - wynika z raportu amerykańskiej organizacji CCDH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaką skuteczność mają szczepionki Pfizera i Moderny? Znamy wyniki najnowszych badań

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 13:14
Szczepionki koncernów Pfizer i Moderna przeciw COVID-19 są skuteczne w 90 proc. w zapobieganiu objawowym i bezobjawowym zakażeniom - wynika z badania amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) z udziałem medyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa raportu dot. źródeł pandemii. Szef misji WHO mówi o politycznej presji, USA chcą drugiej fazy badań

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 21:20
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaprezentowała dziś raport, w którym podaje prawdopodobne przyczyny powstania koronawirusa i jego transmisji. Raport jest podsumowaniem wizyty, jaką przedstawiciele WHO odbyli w chińskim Wuhan, w regionie, w którym doszło do pierwszych zakażeń. Szef misji Peter Ben Embarek powiedział, że jego zespół poddawany był presji politycznej, również spoza Chin, ale nie został zmuszony do usunięcia czegokolwiek z końcowego raportu.
rozwiń zwiń