X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Za jego zdrowie odpowiada rosyjski rząd". Biały Dom wzywa Kreml do zapewnienia Nawalnemu bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 22:31
Rosyjski opozycjonista przebywa w kolonii karnej w Pokrowie. Jak poinformował jego prawnik, ma on dwie przepukliny kręgosłupa i zaczyna tracić czucie w rękach.
Rzecznik Białego Domu Jen Psaki podczas konferencji prasowej
Rzecznik Białego Domu Jen Psaki podczas konferencji prasowejFoto: PAP/EPA/Leigh Vogel / POOL

- Niepokoją nas doniesienia o pogarszającym się stanie zdrowia Nawalnego. Wzywamy władze rosyjskie do podjęcia wszelkich niezbędnych działań w celu zapewnienia mu bezpieczeństwa. Dopóki przebywa w więzieniu, za jego zdrowie odpowiada rosyjski rząd - powiedziała w trakcie konferencji prasowej rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Adwokat Nawalnego Wadim Kobziew powiedział wcześniej w środę agencji Interfax, że lekarze stwierdzili u lidera rosyjskiej opozycji dwie przepukliny kręgosłupa. Krytyk Kremla zaczyna też tracić czucie w rękach.

Pogarszający się stan zdrowia

nawalny free 663.jpg
Cierpi na dyskopatię i wymaga specjalistycznego leczenia. Nowe informacje ws. Nawalnego

31 marca Nawalny rozpoczął strajk głodowy, by zaprotestować przeciwko - jak to określił - złej opiece medycznej w kolonii karnej w Pokrowie w obwodzie włodzimierskim, gdzie odbywa wyrok pozbawienia wolności. We wtorek szefowa związku zawodowego lekarzy Anastazja Wasiljewa została zatrzymana przez policję po tym, jak próbowała dostać się do więzienia, by porozmawiać z lekarzami.

Czytaj także:

Nawalny skarży się od dłuższego czasu na ból kręgosłupa i prawej nogi, a także na pozbawianie go snu. W nocy jest budzony przez funkcjonariusza służb więziennych, który co godzinę sprawdza, czy Nawalny, uznany za "więźnia skłonnego do ucieczki", jest na miejscu.

Rosyjska państwowa służba więzienna oświadczyła, że Nawalny otrzymuje wszelką potrzebną pomoc medyczną.

st

Czytaj także

USA nałożyły na Rosję sankcje. To odpowiedź na próbę otrucia i uwięzienie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 16:33
Stany Zjednoczone ogłosiły sankcje wobec Rosji za próbę otrucia i późniejsze aresztowanie działacza opozycyjnego Aleksieja Nawalnego. Przedstawiciele administracji Joe Bidena wezwali Moskwę do natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia Nawalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawo wyborcze piętnujące niezależnych kandydatów. Jest decyzja rosyjskiej Dumy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 18:10
Rosyjska Duma Państwowa przyjęła prawo, które w trakcie wyborów będzie piętnowało niezależnych kandydatów. Przepis nakazuje umieszczanie specjalnego oznaczenia w materiałach wyborczych osób, które współpracowały z organizacjami uznanymi za "zagranicznych agentów".
rozwiń zwiń