X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bójka w ośrodku dla nielegalnych imigrantów na Teneryfie. Interwencja policji

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 01:05
Podczas bójki, do której doszło w ośrodku dla nielegalnych imigrantów Las Raices na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie) rany odniosło co najmniej 10 osób. Kilku imigrantów z poważnymi obrażeniami i złamaniami zostało odwiezionych do szpitala.
Policja zatrzymała kilku imigrantów, którzy brali udział w bójce
Policja zatrzymała kilku imigrantów, którzy brali udział w bójceFoto: PAP/EPA/Ramon de la Rocha
imigr pap_20210101_0L9 1200.jpg
Teneryfa: protest nielegalnych imigrantów. Dołączyły do nich feministki

Interweniowała policja, która zatrzymała ośmiu imigrantów - poinformowała EFE. Organizacja pozarządowa Zgromadzenie Wspierające Migrantów na Teneryfie (Asamblea de Apoyo a Migrantes en Tenerife) emitowała wideo z zajścia w mediach społecznościowych.

Czytaj także:

Las Raices jest największym z sześciu ośrodków dla nielegalnych imigrantów na Wyspach Kanaryjskich, został otwarty w lutym i przewieziono do niego część osób, które do tej pory były ulokowane w pustych z powodu pandemii hotelach. Obecnie przebywa w nim 1200 imigrantów, w większości z Sahary Zachodniej i Maroka.

1200_policja_Francja_shutterstock.png
Francja: brutalne zabójstwo w ośrodku dla migrantów. "To nie był akt terroru"

Do bójki doszło po incydencie, który rozpoczął się w jadalni, ale do tej pory nie są znane powody zajścia. Organizacja zarządzająca ośrodkiem na podstawie umowy rządowej Accem, przypomniała o innych aktach agresji, do których dochodzi od lutego. W połowie marca imigranci ogłosili strajk głodowy przeciwko złym warunkom mieszkaniowym, złej jakości i niewystarczającego wyżywienia oraz sytuacji zablokowania na wyspach.

Według Zgromadzenia Wspierającego Migrantów na Teneryfie, cytowanego przez "El Mundo", głównym żądaniem wysuwanym przez imigrantów jest zezwolenie na kontynuowanie podróży na kontynent europejski. - Większość z nich przebywa już ponad 4 miesiące na Wyspach Kanaryjskich, a mają rodziny w Madrycie i Barcelonie i nie mogą wyjechać - powiedział jeden z przedstawicieli organizacji. - Są tacy, którzy wykupili bilety lotnicze, ale policja ich zatrzymała na lotnisku - dodał.

"Marsz o wolny tranzyt"

W marcu na Teneryfie odbyły się protesty pod hasłem "Marsz o wolny tranzyt", w których uczestniczyło ponad tysiąc osób z ośrodka. - To jest więzienie dla nas wszystkich - powiedział jeden z imigrantów telewizji kanaryjskiej TVC. - Nie mamy pomocy medycznej, nie dają nam lekarstw. Godzinami czekamy w kolejce na prysznic, brakuje ciepłej wody. Nie mamy wystarczającego wyżywienia - mówił.

Accem wystosowała petycję do rządu w Madrycie, aby polepszył usługi wyżywieniowe w ośrodku, jednak ministerstwo ds. imigracji odpowiedziało, że catering "spełnia standardy europejskie" - poinformował El Mundo.

Od tamtej pory protesty nie ustają. W niektórych przypadkach interweniowała policja, używając gumowych pałek. Zgromadzenie Pomocy Migrantom na Teneryfie informuje na FB o dramacie imigrantów, "represyjnych" akcjach policji oraz organizuje wiece antyrasistowskie. Sytuacja w ośrodku Las Raices pozostaje napięta.

pb

Czytaj także

Efektywność polityki migracyjnej w UE. Wiceszefowie MSZ i MSWiA wzięli udział w debacie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 21:07
Pogłębienie współpracy z państwami trzecimi jako niezbędny element zwiększenia efektywności unijnej polityki migracyjnej - to główny temat dyskusji, którą przeprowadzili w sprawie migracji unijni ministrowie spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych. Polskę reprezentowali wiceministrowie Paweł Jabłoński (MSZ) oraz Bartosz Grodecki (MSWiA).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezdomni przestępcy, zwykle na usługach mafii". Niepokojący raport z Francji dot. młodocianych cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 13:14
Media komentują raport parlamentarny, z którego wynika, że spośród przebywających we Francji, około 40 tys. młodocianych imigrantów, głównie z Płn. Afryki, 10 procent to bezdomni przestępcy, zwykle na usługach organizacji mafijnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dania zaostrza przepisy. Zmniejszą się "kwoty" migrantów w miastach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 07:25
Duńskie władze zaostrzają przepisy dotyczące imigrantów z krajów "niezachodnich". Tak restrykcyjne przepisy jeszcze mocniej uderzą w mniejszości etniczne w kraju.
rozwiń zwiń