more_horiz
Wiadomości

Mutacja koronawirusa. Francja zawiesza wszystkie połączenia lotnicze z Brazylią

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 17:23
Francja zawiesza wszystkie połączenia lotnicze z Brazylią. Francuski rząd chce tym sposobem uniknąć transmisji tamtejszej mutacji koronawirusa, coraz częściej wykrywanej w wielu krajach Ameryki Południowej. Wariant ten jest bardziej zaraźliwy i bardziej odporny na szczepionkę niż inne szczepy wirusa SARS-CoV-2.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sam Wordley / Shutterstock.com
shutterstock koronawirus free świat 1200.jpg
Trzecia fala koronawirusa. W Europie zamykają się kolejne kraje

Zaostrzenia przepisów sanitarnych dla pasażerów przybywających z Brazylii domagała się podczas debaty w Zgromadzeniu Narodowym opozycja. - Widzimy, że sytuacja się pogarsza. Podjęliśmy więc decyzję o wstrzymaniu aż do odwołania wszystkich lotów między Brazylią i Francją - poinformował deputowanych premier Jean Castex.

Czytaj także:

Jeszcze kilka godzin temu ministerstwo transportu wykluczało możliwość wprowadzenie całkowitego zakazu lotów z Brazylii, twierdząc, że decyzja w tej sprawie zależy od Unii Europejskiej. Władze szacują, że do tej pory około tysiąca pasażerów przybywało co tydzień z Brazylii do Francji.

Eksperci ostrzegają

Od kilku dni francuscy eksperci ostrzegają przed brazylijską mutacją SARS-CoV-2, która - zdaniem niektórych - może spowodować czwartą falę pandemii. Według lekarzy wariant ten jest odporny na niektóre szczepionki i zaraża przede wszystkim osoby w wieku poniżej 40 lat. Jego transmisja jest dwa razy szybsza niż w przypadku klasycznej formy wirusa.

Obecnie brazylijski wariant odpowiada za mniej więcej 0,5 procent zakażeń we Francji. Od kilku dni zmutowana forma patogenu rozwija się coraz szybciej w wielu krajach Ameryki Południowej, w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem