more_horiz
Wiadomości

Łukaszenka spotka się z Putinem. Rozmowy mają dotyczyć sytuacji w regionie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 04:30
Alaksandr Łukaszenka uda się z roboczą wizytą do Moskwy. Wspólnie z prezydentem Władimirem Putinem ma omówić kwestie współpracy dwustronnej i walki z epidemią koronawirusa.
Spotkanie Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki w Moskwie z okazji Dnia Zwycięstwa w 2020 roku
Spotkanie Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki w Moskwie z okazji Dnia Zwycięstwa w 2020 rokuFoto: Reuters/ FORUM

putin free shutt 1200_ID1974 Shutterstock  (1).jpg
Polityka zagraniczna Putina. Prof. Grochmalski: to już otwarta wojna z Europą

Białoruska państwowa agencja prasowa "Biełta" poinformowała, że wśród priorytetowych spraw będą kwestie dotyczące funkcjonowania Związku Białorusi i Rosji. "Ponadto Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin omówią wspólne reagowanie na aktualne wyzwania i zagrożenia, wymienią poglądy na tematy międzynarodowe i omówią sytuację w regionie" - pisze agencja "Biełta".

Posłuchaj
01:00 spotkanie lukaszenka putin spec pac .mp3 Aleksander Łukaszenka udaje się dziś z roboczą wizytą do Moskwy. Wspólnie z prezydentem Władimirem Putinem ma omówić kwestie współpracy dwustronnej i walki z epidemią koronawirusa. Z Mińska Włodzimierz Pac: (IAR)

Czytaj także: 

"Będą omawiane kwestie integracji" 

Dziennikarz telewizji "Biełsat" Ihar Iljasz w rozmowie z Polskim Radiem ocenił, że wśród tematów, na których zależy oficjalnemu Mińskowi w rozmowach z Moskwą, jest kwestia dalszych kredytów dla Białorusi i zachowanie wpływów Rosji w tym kraju w sytuacji wzmocnienia ruchu opozycyjnego. - Będą omawiane kwestie finansowe, kwestie integracji i reformy konstytucyjnej na Białorusi. Głównym celem Władimira Putina jest dopilnowanie, aby interesy Rosji na Białorusi zostały zachowane - wskazuje Ihar Iljasz. 

Dziennikarz nie wyklucza, że w relacjach dwustronnych może powrócić kwestia powstania rosyjskiej bazy wojskowej na Białorusi.


mbl


Zobacz także

Zobacz także