more_horiz
Wiadomości

Hamas ostrzeliwuje Tel Awiw, Izrael odpowiada nalotami. USA zaniepokojone sytuacją na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 21:48
Od wielu godzin z kontrolowanej przez terrorystyczną organizację Hamas Strefy Gazy trwa ostrzał izralelskich miejscowości w tym Tel Awiwu. Izrael odpowiada nalotami lotniczymi.
Szkody po ostrzale Tel Avivu
Szkody po ostrzale Tel AvivuFoto: PAP/EPA/ATEF SAFADI
1200 (1).jpg
Eskalacja sytuacji w Strefie Gazy. Izrael mobilizuje dodatkowe siły wojskowe

Amerykański Departament Stanu oświadczył, że wzywa obie strony konfliktu do rozwagi. Zaznaczono jednocześnie, że Izrael ma prawo do odpowiadania na ataki skierowane przeciwko ludności cywilnej, a ludność palestyńska ma prawo do bezpieczeństwa.

Szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken rozmawiał ze swoim izraelskim odpowiednikiem Szymonem Aszkenazi.

Hamas wystrzelił 130 rakiet w kierunku Tel Awiwu

Wcześniej palestyńska organizacja Hamas potwierdziła, że wystrzeliła 130 rakiet w kierunku Tel Awiwu w odwecie za nalot, który zrównał z ziemią 12-piętrowy budynek w Gazie. W związku z zapowiedzią kolejnych ataków Izrael wstrzymał wszystkie loty na stołecznym lotnisku Ben Guriona.

Przed wystrzeleniem rakiet przedstawiciele zbrojnego skrzydła Hamasu, Brygady Kasem, ostrzegli, że zemszczą się za izraelski atak.

Wczesnym popołudniem w ostrzale izraelskiego miasta Aszkelon zginęły dwie kobiety. Rośnie także liczba ofiar wcześniejszych nalotów po stronie palestyńskiej. Izraelskie władze mobilizują rezerwistów i zapowiadają nasilenie ataków.

dn

Zobacz także

Zobacz także